Apteczka domowa - co powinna obejmować?


Domowa Apteczka jest nadzwyczaj istotna więc warto zadbać o jej poprawne wyposażenie.


Dzięki niej będziemy przygotowani na okoliczności, jakie mogłyby zaskoczyć nas.


leki
Author: Nicolas DECOOPMAN
Source: http://www.flickr.com


usługi
Bez wątpienia, jeśli coś niedobrego dzieje się ze zdrowiem, powinniśmy udać się do doktora, jednakże zdarzyć się mogą sytuacje, w których albo poradzimy sobie samodzielnie, bądź musimy zaczekać z wizytą. Wtedy znakomicie przygotowana apteczka jest faktycznie pomocna. Pamiętajmy jednakże o umiarze. Czasem lokujemy w niej leki, które będą kompletnie nieprzydatne oraz nie używamy ich aż do przeminięcia terminu ważności.


Domowa apteczka powinna być zbawieniem w pilnych sytuacjach a także urazach. Dlatego też konieczne są bandaże. Pomocne będą na pewno gazy, wszelakiego rodzaju plastry (vivamedica.pl/kinesiotaping), kompres a także chusty trójkątne. Do przepłukiwania i czyszczenia ran potrzebować będziemy również wody utlenionej czy też gencjany. Warto nie pominąć też spirytusu salicylowego. W apteczce domowej powinny także znajdować się maści, które pomogą w wypadku oparzenia czy nagłego bólu. Trzeba również wyekwipować się w rozgrzewające plastry. Oprócz farmaceutyków oraz opatrunków w apteczce domowej powinny się znaleźć rękawiczki jednorazowe, nożyczki i ciepłomierz. Trudno przewidzieć wszelkiego rodzaju zatrucia – laksację, nudności bądź inne niedomagania. Jeszcze trudniej będzie wyruszyć do doktora w czasie wystąpienia takich objawów. Stąd krople żołądkowe w domowej apteczce zawsze będą świetnym pomysłem.


Powinniśmy raz na parę miesięcy robić gruntowny przegląd posiadanych rzeczy. Jeżeli data przydatności któregoś z nich już minęła, trzeba wyrzucić takowe lekarstwa do specjalnych koszy, jakie stoją w aptekach.

Tags: zdrowie, Apteczka, apteka, lekarz, lekarstwa