Atrakcje turystyczne Trójmiasta


Trójmiasto to chyba najogromniejsze skupisko zachwycających zabytków wtopionych w architekturę miast. Każdego roku zwiedza je tysiące obieżyświatów. Każdy znajdzie tutaj cokolwiek dla siebie.


Gdynia, Gdańsk i Sopot.
atrakcje gdańsk gdynia sopot
Author: sundyme
Source: http://www.flickr.com


To trzy miasta, w jakich znajdują się specyficzne ikony. Nie istniałby Gdańsk bez fontanny Neptuna, imponującego żurawia i dźwigów stoczniowych. Istotą Sopotu jest z kolei tłumnie odwiedzane molo, w Gdyni klif i żaglowiec „Dar Pomorza”. Czas spędzony w Trójmieście będzie z pewnością nieudany bez Spaceru po sopockim molo.

Czy pragniesz dokładniej zbadać omawiany na tej stronie wątek? Jeżeli tak, bez obawy kliknij tu, żeby przeczytać więcej na tej witrynie (https://www.scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/)!

Owa specyficzna wizytówka miasta złożona jest z 2 części, części spacerowej o długości 511,5 m a także placu na lądzie o nawierzchni dwudziestu tysięcy m2. Lądowa część o nawierzchni dwudziestu tys. m2 są to niekończące się atrakcje. Są tam także cudna fontanna, morska latarnia z posterunkiem widokowym, koncertowa muszla, mnóstwo punktów gastronomicznych. W czasie letnim na placu tym organizowane są imprezy masowe, zimową porą funkcjonuje tam lodowisko.


dzieci podczas meczu
Author: Paul
Source: http://www.flickr.com


Jeśli idzie o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot z pewnością wart zobaczenia jest również Długi Targ który znajduje się w Gdańsku. To rozszerzenie ulicy Długiej. Zakończony Zieloną Bramą, zamyka Szlak Drogi Królewskiej. Dziś jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Gdańsku, w którym mieści się wiele kawiarni, pubów jak też restauracyjek.
Ulica Długa nieco odsuwa się od linii prostej, a wszystko w tym celu, aby móc obejrzeć z miarodajnej perspektywy najważniejsze budowle Gdańska: Ratusz, budynek poczty z odnowionym środkiem, Dom Ferberów z 1560 roku, Lwi Zamek z roku 1569 oraz Budynek Schumanów z posągiem Zeusa na samym szczycie.

Tags: dom, miasta, Spacer, domek