Badanie nasienia - jak przebiega, do kogo się je kieruje?


Badanie nasienia nieraz może być dla wielu mężczyzn krępujące, jednak z badania tego wynika masa istotnych rzeczy. Badanie to pozwala na oszacowanie ilości, jakości oraz szybkości plemników w męskiej spermie.


Badanie nasienia w żaden sposób nie oddziałuje na stan zdrowia u mężczyzn, niemniej jednak jest konieczne w czasie badania niepłodności. Badanie takie można dokonać po minimalnej 3-dniowej wstrzemięźliwości seksualnej. Pary, które bezowocnie starają się o dzieci, bezsprzecznie muszą poddać się badaniom, które pozwolą wykazać co jest przyczyną niepłodności. Naturalnie badań takich powinno się przeprowadzić sporo, albowiem niepłodność może wynikać z wielu różnorodnych przyczyn, niemniej jednak badanie niepłodności to także potrzebne badanie, jakie trzeba przeprowadzić (zobacz ofertę).

mężczyzna na dyskotece
Author: Jordon B
Source: http://www.flickr.com
Wyniki badanie nasienia zezwolą na pozyskanie konkretnych, precyzyjnych rezultatów. Oligozoospermia to zmniejszona liczba plemników w jednorazowej dawce spermy. Astenozoospermia oznacza nieprawidłową ruchliwość plemników u mężczyzny. Teratozoospermia zdradza nieprawidłową budowę plemników, z kolei azoospermia to inaczej brak plemników w ejakulacie.

Zachęcamy - naciśnij tutaj implanty wołomin i wejdź na inną naszą stronę. Na niej oczekują na Ciebie nowe oraz rzetelne wiadomości.

Badanie spermy może też wykazać hispospermię bądź aspermię. Hispospermia znaczy brak właściwej objętości ejakulatu, za to aspermia cały brak ejakulatu.


Na badanie nasienia niewątpliwie należy wybrać się stosownego, profesjonalnego i zaufanego lekarza. Warto korzystać wyłącznie z fachowych usług lekarskich, w związku z tym zawsze należy wybrać się do stosownego specjalisty, który zadba o uzyskanie gruntownych wyników i równocześnie zaleci potencjalne leczenie . Osoby, jakie starają się o dzieci, na pewno nie powinny się zniechęcać, albowiem istnieje wiele sposobów i metod leczenia niepłodności, a dużo z nich przynosi istotnie niezmiernie duże i niezwykle dobre efekty.

Tags: zdrowie, dzieci, lekarz