Bobasy uwielbiają oglądać telewizję, ale należy selekcjonować dla nich odpowiednie programy


Nie powinniśmy zabraniać dzieciom oglądać telewizję. Faktem jest, że nie należy siedzieć przed ekranem zbyt długo. Zatem mądrze powinniśmy selekcjonować dla nich wartościowe programy.
sprzęt
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


program tv
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com


hasło
Author: Mannish
Source: Mannish


Telewizja oczarowuje ludzi od zawsze – od momentu powstania. Ruch na ekranie olśniewa i sprawia, że można wpatrywać się w niego przez kilka godzin. Nie jest to oczywiście zbytnio zdrowe, szczególnie dla najmłodszych. Z tego powodu rodzice powinni mądrze wybierać to, co maluch ogląda. Należy postawić na taki program TV, który jest z pożytkiem dla intelektu dziecka. Może być o zwierzętach.

Poszukiwana jest przez Ciebie sprawdzona informacja z serwisu (http://patataj.com/)? Dobrze się składa, ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie nieco świeżych postów. Trzeba kliknąć w link.

Dzieci przecież kochają zwierzątka. Takie, które możemy trzymać w przydomowej zagrodzie i te dzikie, które można spotkać wyłącznie w ogrodzie zoologicznym. Jeśli nasz bobas jest jeszcze zbyt mały na programy edukacyjne, to możemy pozwolić mu na obejrzenie bajek. Jednak przed tym powinniśmy sprawdzić, że są to bajki bez agresji oraz negatywnych charakterów. Nasze dziecko powinno oglądać je z przyjemnością i czerpać z nich przykłady o przyjaźni i uczciwości.

Jeżeli prezentowany wpis Cię zainteresował, to bez wahania kliknij tutaj i zobacz, co przeczytasz w najnowszej ofercie. On także okaże się godny zainteresowania.

Strach i chowanie się pod stołem nie dadzą pozytywnych rezultatów. Na początku musimy z naszym smykiem oglądać telewizję wspólnie. Trzeba uczyć je, że gdy nadchodzi limit czasowy, to po prostu wstajemy i zaczynamy zajmować się czymś innym. Możemy wspólnie układać klocki albo przygotowywać obiad.
Nie zapominajmy, że telewizja może mieć niebywale pozytywny wpływ na rozwój naszego maleństwa. Trzeba jednak być świadomi tego, że we wszystkim powinniśmy umieć mieć umiar.

Tags: dziecko, dzieci, czas, Strach, moc