Butelki z filtrem - niezastąpione w toku wszelkiej wyprawy


Jeśli przynależysz do osób, które kochają długie wyprawy górskie, rowerowe, wędrówki po lesie czy też biwakowanie to naturalnie musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy oraz akcesoriów, jakie na takich eskapadach są nieodzowne. Oczywiście musisz mieć właściwy ubiór, prowiant, przyda się również kompas, lornetka albo mapa.


rowery
Author: Centrum Naturhouse
Source: Centrum Naturhouse
Nieodzowny jest również dobry zapas wody, w szczególności jeżeli wyprawa ma być długa oraz dokuczliwa. Niemniej jednak nikt z nas nie jest w stanie wziąć ze sobą kilkulitrowych butelek wody, bo jest to za duży ciężar na wyprawę. Co więc zrobić, aby zawsze posiadać zapas świeżej i czystej wody i jednocześnie nie nosić w plecaku kilku litrów? Odpowiedź jest bardzo prosta, starczy zaopatrzyć się butelki z filtrem.

Z pewnością butelki z filtrem muszą być nieodłącznym fragmentem każdej wyprawy. Dzięki takiej butelce możesz na bieżąco uzupełniać wodę oraz nie musisz martwić się tym, z którego źródła ją czerpiesz. Nowomodne butelki z filtrem od renomowanych fabrykantów są niesłychanie dokładnie wykonane i dzięki wbudowanego filtrowi destylują wodę, wskutek tego możesz ją czerpać z jeziora czy też nawet z kałuży nie obawiając się żadnych mikroorganizmów albo bakterii. Zawsze kiedy Twój zapas wody się skończy możesz ekspresowo go uzupełnić i dalej cieszyć się czystą i świeżą wodą, jak z najczystszego źródełka.

wycieczka rowerowa
Author: MoBikeFed
Source: http://www.flickr.com
W brudnej wodzie znajduje się niemało bakterii, które mogą okazać się naprawdę niezmiernie straszne dla naszego zdrowia, bowiem często wywołują one poważne choroby, w wielu przypadkach niosące nawet śmierć. Nigdy nie wolno więc pić takiej wody wprost z jeziora czy też innego źródła. Posiadanie butelki z filtrem jest więc cudownym rozwiązaniem, gdyż picie wody z takiej butelki jest całkowicie bezpieczne. Butelka z filtrem naturalnie jest więc nieodzownym wyposażeniem podczas każdej wyprawy, naturalnie więc wskazane jest stale zabierać ją na każdą dłuższą wycieczkę.

Tags: wyprawy, jeziora