Co ma na celu superwizja oraz kto ją wykonuje?


Jedną z rodzajów pomocy terapeutycznej, która mogłaby być przeprowadzana przez psychoterapeutów w ośrodkach odwykowych jest taka, która ponadto może rozwijać umiejętności zawodowe psychologa, który zgłosił dany kłopot swemu w większym stopniu doświadczonemu koledze.


superwizja
Author: Rio Mare
Source: Rio Mare


To on, jako superwizor, dokonuje wyboru formy prowadzenia procesu o nazwie superwizja. Ma ona za zadanie analizę prowadzonej psychoterapii oraz skupia się na lepszym zrozumieniu diagnozy. Obowiązkiem superwizora jest także pomoc w badaniu przez psychoterapeutę przestrzeni, która jest powiązana z taką psychoterapią. Technika ta mogłaby być wykonywana w formie indywidualnych spotkań albo podczas terapii grupowej. Superwizja powinna koncentrować się na korzystniejszym zrozumieniu problemu, procesu psychoterapeutycznego czy też tego typu odruchów jak m.in. opór czy też przeniesienie. Ważne jest także poddanie refleksji. Bardzo ważna przez wzgląd na poziom skomplikowania różnych zjawisk intrapsychicznych jest także obserwacja danego przypadku.


Sam proces posiada charakter edukacyjny oraz ma dopomóc psychoterapeucie w poprawnym zrozumieniu procesu psychoterapeutycznego.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest rzeczywiście rzetelna oferta (https://www.witnatura.pl/pl/1949-ziola), odnosząca się do cennych tekstów. Zapoznaj się z nią teraz.

W czasie trwania superwizji, taki zdobywający zawodowe doświadczenie psycholog określany jest jako superwizant. Zgłasza on taką sprawę do superwizora, zatem psychoterapeuty, który ma już znacznie bardziej znaczące doświadczenie. Jego rola to nie jednak dawanie rad ani nie jest jego obowiązkiem rozwiązanie konkretnego problemu. Powinien natomiast dopomóc w lepszy sposób zrozumieć konkretnego pacjenta, jeśli dla psychologa, który prowadzi ten przypadek jest to zbyt trudne.
Powiększa się w takiej sytuacji samoświadomość w pracy psychoterapeuty a także jakość świadczonych przez niego usług.

Jeśli czytasz ten artykuł, znaczy to, że zaciekawiło Cię omawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne strony www (http://www.orthosmile.clinic/) zawierają nie mniej ważne dane.

Superwizant poddający się superwizji troszczy się o jakość swoich usług oraz chciałby się nadal rozwijać.

Tags: żel, terapeuta, rozwiązanie, jakość, problem