Co mogłoby być przyczyną zgagi, jakie posiada ona symptomy oraz jak możemy ją leczyć?


Niestrawność to często spotykana dolegliwość, która może być wywołana za ciężką dietą, przejedzeniem lub zdenerwowaniem. Niestrawność może posiadać różne objawy, m.in. ból za mostkiem, w klatce piersiowej albo pieczenie w gardle.


Mogłyby wystąpić także wielokrotne odbijanie, uczucie przepełnienia lub ucisk brzucha.
lek na zgagę
Author: ShishirS
Source: http://www.flickr.com


Istnieje oczywiście niezawodny lek na zgagę. Może być nim choćby inhibitor pompy protonowej, który zmniejsza tworzenie się kwasu żołądkowego. Bardzo popularnym objawem niestrawności jest także zgaga, która opisywana jest przez ludzi jako palenie w przełyku. Jest to objaw, który spowodowany jest cofaniem się do przełyku kwasu żołądkowego wraz z treścią pokarmu. Do najważniejszych przyczyn występowania się zgagi zaliczają się m.in. nieodpowiednie zwyczaje żywieniowe , zatem objadanie się w nocy czy spożywanie posiłków w zabieganiu. Do tego typu złych przyzwyczajeń zalicza się także spożywanie alkoholu, jedzenie słodyczy albo zasmażanych albo tłustych potraw. Co ciekawe, na występowanie się zgagi może mieć też wpływ palenie tytoniu.


Aby zmniejszyć tę nieprzyjemną przypadłość, wykorzystywane jest leczenie farmakologiczne, zioła albo różnego typu domowe metody. Niezwykle dobrą wiadomością jest to, że nawet leki na zgagę, które są oferowane w aptece bez recepty, także są niezwykle efektywne. Co więcej, one również działają dosyć prędko. Sprzedawane są w postaci powlekanych tabletek lub (rajsoczewek.pl/ray-ban) do ssania. Mogą być także oferowane w formie kapsułki, zawiesiny lub (więcej opinii na ten temat) granulatu. leki te neutralizują oddziaływanie kwasu żołądkowego.
Wykorzystywane są również wspomniane inhibitory oraz lekarstwa rozkurczające. Do łagodzenia objawów zgagi możemy również wykorzystywać zioła, choćby koszyczek rumianku lub prawoślaz lekarski. Dobre jest także siemię lniane.

Tags: twarz, kapsułki, natura, piersi, lek