Co muszą dawać rozgrywki komputerowe oraz co możemy uzyskać grając w nie?


Smartfony oraz komputery to oczywiście symbole naszych czasów. Takie sprzęty mogą służyć tak do pracy jak i rozrywki. A jak wiadomo, rozrywka w postaci przykładowo gier komputerowych jest przyjemna dla wszystkich użytkowników takich sprzętów.


civic tuning
Source: foter.com
Co interesujące, dawno już przeminęły czasy, kiedy musieliśmy zakupić płytę CD i wgrywać grę na twardy dysk komputera. Obecnie wszystko można by wykonać przez internet. Tak akurat funkcjonują popularne ostatnimi czasy gry przegladarkowe. Możemy za ich sprawą stać się dowódcą statku Wikingów albo statku kosmicznego albo choćby kierowcą sportowego auta. Wszystko jest prawdopodobne, kiedy siedzisz komfortowo na krześle przed monitorem komputera. Jest bardzo dużo gier strategicznych, jakie toczą się w danym czasie. Znaczy to, że jeśli w tego typu grze wybudujemy jakąś wioskę albo (przejdź do strony) np. kopalnię, to jeśli już pozostawimy grę choćby na parę godzin, jakiś inny gracz mógłby hipotetycznie nas zaatakować. Z tego też powodu przyznać trzeba, że gry przeglądarkowe są niezwykle uzależniające, gdyż pragniemy przy nich siedzieć przez jak największą ilość godzin.


Duża część takich gier umożliwia za rzeczywiste pieniądze kupowanie niektórych wirtualnych przedmiotów, które ułatwiają albo przyspieszają uzyskanie różnych innych celów w grze. Jakąś wadą takiego rozwiązania jest to, że płaci się rzeczywiste pieniądze. Jeżeli twoje dziecko zaczyna mieć problemy z odróżnieniem realiów od gry elektronicznej może oznaczać to, że najprawdopodobniej jest człowiekiem uzależnionym. Na szczęście w centrach terapii uzależnień specjaliści będący psychoterapeutami z pewnością mogą pomóc takim osobom. Jednak uzależnienie to bardzo pesymistyczny wariant. Jeżeli tylko zachowamy umiar i będziemy grać z rozsądkiem, to wszystko będzie w porządku, a gra będzie dla wszystkich czystą radością, będzie też przynosić dużo radości oraz uśmiechu.


Należałoby również pamiętać o tym, że osoby które lubią grać w rozgrywki komputerowe mogą długo cieszyć się również korzystnym wpływem na zdolność koncentracji. A to są realne korzyści, które na pewno przydadzą się niejednemu w dowolnej sytuacji w prawdziwym życiu.

Tags: problemy, rozrywki, okres