Co należy odwiedzić w Bułgarii


Bułgaria jest krajem niezmiernie popularnym w zakresie turystyki, a jest to niechybnie jeszcze pozostałość z czasów, kiedy należeliśmy jako państwo do niezaszczytnego bloku wschodniego oraz jedynym miejscem do którego warto było pojechać były plaże Bułgarii. Na urlop w tym kraju stać było wiele rodzin i wciąż jest to miejsce, do którego możemy za stosunkowo niewielką cenę spędzić miło czas wolny. Ceny są niezbyt duże, natomiast do restauracji można chodzić niejednokrotnie i dobrze zjeść.

bułgaria
Source: pixabay.com
Rzecz jasna najpopularniejszym miejscem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozpostarta nad Morzem Czarnym. Temperatury są w tej okolicy imponujące, natomiast ciepłe morze i czyste plaże nakłaniają do dłuższego pobytu. Ulokowało się tutaj również wiele luksusowych hoteli. Jak to najczęściej bywa w pierwszorzędnych kurortach nie brakuje tutaj rozrywek, zarówno tych typowych, jak pływanie, oraz tych wyszukanych, jak tenis ziemny, paintball albo ekskluzywne kluby nocne. Wybrzeża są w tej okolicy zniewalające, a czasami nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski. Kurort ów ma szczególne znaczenie, gdyż jako pierwszy urósł do rangi miejsca dla elit. Złote Piaski (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/)chali tam jedynie najbardziej bogaci. Dzisiaj jest to jeden z kilku ośrodków wczasowych dla Europejczyków. Poza wybrzeżami jednak jest tu również coś do zwiedzania. W okolicy leży monastyr Aładża, zdumiewający nie jedynie technologią budowy, gdyż został on wykuty w kamieniu, ale również zaciekawia powiązanymi z nim mitami. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też rezerwat Kamienny Las, obejmujący kolekcję ponad 300 skalistych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.bułgaria wycieczki
Author: Andrew Nash
Source: http://www.flickr.com
Stolica Bułgarii - Sofia, dostatnia jest głównie w obiekty sakralne. Można tu znaleźć tak sobory jak również prawosławne cerkwie. Bułgaria poza Morzem Czarnym ma jeszcze w swojej ofercie krajoznawczej Góry Riła. To przepiękny, porośnięty zielonością masyw, z blisko 90 pojedynczymi kamienistymi szczytami dosięgającymi ponad 2000 metrów npm. W górach możemy trafić na nieduże malownicze jeziorka, których jest aż 150. Przystosowano tu wiele tras turystycznych tak dla spacerowiczów jak i rowerzystów. Zimą góry zapraszają na narty. U stóp masywu leży również prawosławny Klasztor Św Iwana, zaplanowany na planie czworoboku z cudownym dziedzińcem jak też dwiema bramami. Wystarczy wpisać w przeglądarkę Bułgaria (https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Bulgaria:8) wycieczki, żeby radować oczy przytoczonymi cudownościami.

Tags: urlop, plaża, turystyka, wczasy, Riwiera Bułgarska