Co nazywamy przepukliną, jakie będą jej typowe objawy i jak można ją leczyć.


Jednym z dość często występujących problemów wiążących się z jamą brzuszną jest przepuklina. Ta dolegliwość polega na tym, że część organów zaczyna się przesuwać poza miejsce, w którym normalnie powinna być zlokalizowana.
Pani Doktor
Author: NEC Corporation of America
Source: http://www.flickr.com


Często dotyczy to osób z mających nadwagę, kobiety w ciąży czy w czasie wyczerpującego fizycznego wysiłku. W pewnym momencie błony znajdujące się wewnątrz brzucha zaczynają ulegać osłabieniu i w końcu pęknięciu, przez co tworzy się dziura, przez którą przedostają się narządy. Charakterystycznym objawem przepukliny jest niewielkie wybrzuszenie w okolicy pępka, pachwiny albo nadbrzusza, najczęściej ma ono kształt twardego guzka. Dlatego pilna jest szybka operacja przepukliny - .

Zerknij nie wyłącznie na nasz artykuł, ale też na komentarze z www. Może niektóre zaciekawią Cię tak bardzo, że będziesz chciał stworzyć własną recenzję.

Jeśli się zobaczy u siebie taki guzek, to trzeba bezzwłocznie wybrać się do lekarza, ponieważ zaniedbanie tego schorzenia może być groźne dla zdrowia.


Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia tej dolegliwości jest operacja przepukliny Poznań. Wykonywać ją można na dwa sposoby, w zależności od jej rozmiaru i decyzji lekarskiej. W przypadku metody tradycyjnej chirurg (zobacz stomatologia chirurgiczna kraków) ogólny Poznań musi rozciąć powłoki brzuszne pacjenta, a następnie wzmacnia osłabione błony specjalną siatką - Jest to jeden z bardzo często robionych chirurgicznych zabiegów, daje on doskonałe efekty, lecz jednocześnie wymaga dość długiej rekonwalescencji. W niejednym przypadku z powodzeniem może być zastosowana technika laparoskopowa.
W przypadku takiego zabiegu w pachwinie chorego umieszczane są specjalne prowadnice, przez jakie chirurdzy operują narzędziami. Ta metoda ma jeden duży plus, to znaczy to, że powrót do zdrowia jest dużo szybszy.

Tags: zabieg, lekarza, operacja, osoby