Co to jest alkoholizm i w jaki sposób rozpocząć jego terapię?


Alkoholizm to niesłychanie poważna choroba, chociaż wielu ludzi ją bagatelizuje. Sadzą, że mogą bez problemów odstawić alkohol, a piją dla zabawy. Jednak nie jest to prawdą. Skończenie z alkoholem wcale nie jest tak proste, bowiem domaga się tak samo leczenia psychicznego, jak i odtrucia organizmu. Jak podjąć pierwsze kroki? Zasadnicze jest przyznanie przed samym sobą, że mamy problem z alkoholem. Bez tego nic się nie uda.

Hipnoterapia – sposób na realizację noworocznych postanowień
Author: istock.com
Source: istock.com
Nie można zmuszać uzależnionej osoby do chodzenia do klubu AA czy pójścia do ośrodka leczenia alkoholizmu, bowiem przymus nie jest tutaj właściwą drogą. Członkowie rodziny nie mogą karać alkoholika, wyrzucać jego trunków lub pić wspólnie z nim. Takie działania tylko pogorszą obecny stan i mogą sprawić, że uzależniony człowiek jeszcze mocniej pogrąży się w piciu. Alkoholik musi mieć świadomość, iż jest chory i samodzielnie nie poradzi sobie z tym kłopotem.

Jeśli chce ratować własne życie, musi uznać własny stan oraz jak najszybciej zwrócić się z prośbą o wsparcie do najbliższych albo placówki zajmującej się odwykami.

Spodobały Ci się opisane tutaj treści? Jeżeli tak, to dowiedz się ponadto (https://stomatologiacichon.pl/endodonta-leczenie-kanalowe/) dużo wiadomości na ten temat. Kierunek pokaże Ci poniższy link.

Taką placówką jest wspomniany ośrodek leczenia alkoholizmu, w którym można przystąpić na terapię całodobową albo ambulatoryjną. Warszawa to dobre do tego miejsce.

Jeśli chcesz przeczytać coś faktycznie niezwykle interesującego, sprawdź treść (https://drjanicki.pl/interwencyjne-leczenie-bolu) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

W niełatwych przypadkach pożądana będzie opieka całodobowa, ponieważ poza odtruciem prowadzone są liczne spotkania psychoterapeutyczne, podczas których uzależnieni uczą się żyć na nowo bez picia. Niniejsza terapia może trwać nawet do sześciu tygodni, wszystko zależy od stanu, w jakim jest dana osoba. Niekiedy wystarczające są 2 tyg., kolejnym razem potrzebny będzie niemal dwumiesięczny pobyt. Drugim typem terapii jest terapia ambulatoryjna, która polega na spotkaniach popołudniowych bądź wieczornych- .Nadmieniona forma terapii jest najlepsza dla osób, jakie na co dzień pracują oraz nie mogą poddać się opiece całodobowej. To także dobry wybór dla osób, jakie zakończyły terapię w ośrodku i teraz w niniejszej formie mogą podjąć kontynuację leczenia. Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe, ale przy należytej motywacji oraz pomocy najbliższych jesteśmy w stanie sobie poradzić z każdą przeciwnością. Istotne jest, by poczynić pierwszy krok, a potem już będzie łatwiej.

Tags: terapia, psychika, motywacja, uzależniony