Co to jest AMD oraz z jakiego powodu warto zacząć wcześnie leczyć tą dolegliwość?


Dzięki współczesnej medycynie jesteśmy w stanie wyleczyć faktycznie dosyć dużo schorzeń. Szanse na wyleczenie zwiększa rzecz jasna wcześniejsze wykrywanie schorzeń, więc trzeba się jak najczęściej badać i nie zaniedbywać kontroli lekarskich. Jedną z chorób, które są faktycznie niebezpieczne jest AMD, a więc Zwyrodnienie Plamki Żółtej. Jak można się bez problemu domyśleć, jest to schorzenie wzorku, jakie pojawiaj się u osób po 50 roku życia.


oko
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jakie są najistotniejsze objawy tej choroby? Najczęściej, poprzez kłopoty z widzeniem. Przykładowo zwyczajne, proste linie, osobie chorej wydają się być liniami posiadającymi kształt falisty. Jednym z niepokojących objawów są też trudności pojawiające się podczas czytania. W takim przypadku należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem, a na chorobę częściej zapadają kobiety. W grupie ryzyka znajdują się na dodatek osoby, w jakich rodzinie podobne schorzenie już występowało, osoby rasy białej, jak także te, które palą papierosy. Czynnikiem sprzyjającym zachorowaniu jest wieloletnia praca, w warunkach w których osoba była narażona na intensywne światło. Dzisiaj niestety nie znane są przyczyny, dla jakich pojawia się AMD.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy wpis (https://www.tuv.com/poland/pl/system-zarz%C4%85dzania-bezpiecze%C5%84stwem-i-higien%C4%85-pracy-zgodny-z-norm%C4%85-bs-ohsas-18001.html) - tam odkryjesz wiele intrygujących wiadomości i wątków. Nie ociągaj się tylko wejdź!

Jak w takim razie wygląda leczenie AMD - .


Schemat terapii jest zależny najczęściej od tego, czy choroba ma postać wysiękową lub suchą. Postać sucha jest o wiele bardziej rozpowszechniona i może dotyczyć nawet 90% chorych, z kolei postać wysiękowa pojawia się niekiedy u osób młodszych. Postać suchą leczy się najczęściej poprzez podawanie lekarstw, których zadaniem jest polepszenie ukrwienia.
okulary
Author: Santiago Matan
Source: http://www.flickr.com
Ogromne znaczenie ma też prawidłowa dieta, której podstawą są rzecz jasna warzywa i owoce.

Chory musi starać się eliminować te potrawy, które zawierają większą ilość cholesterolu. W przypadku postaci wysiękowej, która jest bardziej niebezpieczna, stosuje się laseroterapię lub metodę fotodynamiczną. Należy jednakże pamiętać, że tego rodzaju leczenie może tylko zahamować dalszy rozwój schorzenia. Natomiast niestety nie może wyleczyć ADM bądź poprawić widzenia. Dieta osób chorych musi być bogata również w dużą ilość betakarotenu, cynku, selenu oraz witamin – C i E. Doskonale oddziałuje także miłorząb japoński oraz wyciąg z czarnej borówki.

Tags: cholesterol, terapia, lekarz