Co to jest chirurgia szczękowa oraz jakie zabiegi wykonuje chirurg o specjalności chirurgii szczękowo-twarzowej?


Specjalność chirurgia twarzowo-szczękowa jest to dyscyplina medycyny, która łączy ze sobą elementy chirurgii plastycznej jak też stomatologicznej, traumatologii i ogólnej medycyny.
janpol
Author: Erik Charlton
Source: http://www.flickr.com


zabiegi jakie chirurg szczękowy realizuje w tej sferze przeprowadza się zazwyczaj do likwidowania tzw. zębów mądrości, likwidacji wad zgryzu, wad bądź okaleczeń twarzy w skutek wypadku, terapia zapalnych stanów, guzów a także torbieli w okolicach szczękowych zatok. Chirurgii twarzowo-szczękowej nie możesz mylić ze stomatologiczną chirurgią. Najczęściej realizowane zabiegi z tej dziedziny to dla przykładu: usunięcie ząbków z zębodołów jak też zębów mądrości, usuwanie korzeni, transpozycja zębów czy też stabilizacja kości.


Chirurgia szczękowo-twarzowa jest to połączenie ogólnej medycyny i stomatologii. Zajmuje się leczeniem schorzeń jamy ustnej (w tym zębów, miękkich tkanek, ) i twarzoczaszki. Na stół operacyjny na oddziale chirurgii twarzowo-szczękowej zwykle trafiają trudne przypadki, kiedy sam dentysta (informacje) albo chirurg plastyczny nie jest zdołał pomóc.

Kliknij zamieszczony tu (https://www.intersport.pl/sporty/pilka-nozna/akcesoria/pilki-do-pilki-noznej-dzieciece.html) link przenoszący do innego tego rodzaju studium - ono bez dwóch zdań też okaże się dla Ciebie ekscytujące.

Deformacja buzi, np. w skutek poważnego wypadku bądź pobicia, wymagać może interwencji chirurga. Chirurgiczne leczenie wymagane jest także w przypadkach, gdy zgryz jest niepoprawny. Częste wady zgryzu to: wysunięcie żuchwy czy tak zwany zgryz otwarty.
Z usług chirurgii twarzowo-szczękowej korzysta się też do zabiegów modelowania brody, na przykład: nadania należytych proporcji, zmniejszania czy też powiększania brody czy poprawka jej obrysu.

Tags: zabieg, chirurg, ząb