Co wiemy o lekach przeciwbólowych? Jak należy je przyjmować i czy tego typu leki są odpowiednie dla każdego?


Z lekami jest tak, że tak naprawdę większość ludzije jedzą. Być może jedni wykonują to z większą częstotliwościąniż inni, jednakże rzadkozdarza się, że ktoś nie zażywa medykamentów w ogóle.Od czasu do czasu słyszy się o wypadkach, że ktoś wbrew namów specjalistów nie stosuje żadnych niezbędnych leków, lecz korzysta z naturalnych metod.

Pigułki
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Takie sposoby są wspaniałe, jednak czasami po prostu nie obejdziemy się bez lepszych preparatów, jak antybiotyki. Poza tym znajdą się osoby, które zażywają leki zbyt często, szczególnie lekarstwa przeciwbólowe. Z taką częstotliwościąże już nawet lekki objawzbliżającego się bólu zęba czy głowy wymaga zjedzenie leku.

Czujesz, że niezbędny jest Ci kompleksowy raport (http://www.orthosmile.clinic/) na ów trudny temat? Śpieszymy z pomocą - rzetelne informacje odszukasz na naszej kolejnej witrynie.

Tymczasem lekarstwa należy brać z rozwagą. Jak więc brać leki przeciwbólowe?


Wiele osób twierdzi przykładowo, że Aspirynę można podawać nawet małym dzieciom. To oczywiście nieprawda! Aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy i w Polsce w żadnej sytuacji nie można go podawać dzieciom do dwunastego roku życia. W Wielkiej Brytanii ta|tego typu granica jest znacznie wyższa, gdyż sięga szesnastu lat. Powinno sięo tym nie zapominać, gdyż aspiryna u tak młodych dzieci może wywołać groźny zespół Reye’a.

Jest już nasza istotna strona - kliknij w podany link, przeczytaj temat i napisz proszę swój komentarz. Będziemy wdzięczni.

Jest to choroba odpowiedzialna za patologiczne zwyrodnienia w licznych narządach, szczególnie w mózgu i wątrobie. Jednocześnie warto pamiętać, iż nie powinno się łączyć ze sobą dwóch lub większej dawki medykamentów niwelujących bóle. Jak doskwiera nam tępy ból, często zażywamy większe dawki leków lub niepotrzebnie sięgamy po kilka rozmaitych substancji. Nie można tego robić. Specjaliści ostrzegają, iż szczególnie niebezpieczne jest zażywanie ibuprofenu i kwasu acetylosalicylowego.

Kolejny mit dotyczy tego, że leki może zażywać każdy. To również nie jest prawdą, bo jeżeli chorujemy na serce, mamy wrzody albo chorą wątrobę, to nie każdy z leków przeciwbólowych będzie dla nas odpowiedni. Identycznie jest, kiedy jesteśmy w ciąży. musimy być ostrożni, podając te lekarstwa najmłodszym. Nie istnieje równocześnie lek przeciwbólowy idealny dla wszystkich, nie możemy więc być zaskoczeni, że tabletka, która przynosi ulgę koleżance, na nas może w ogóle nie wpływać.Mówi się również, że najbezpieczniejszy jest paracetamol. Jest w tym dużo prawdy, ale, pod warunkiem, że przyjmujemy go w racjonalnej dawce. nie powinno się więc brać go więcej niż osiem razy po 500 g dziennie. W znaczniejszych dawkach jest szkodliwy. Całe szczęście, jest na tyle niegroźny, iż w razie nagłej potrzeby mogą go stosować nawet małe dzieci czy kobiety w ciąży. Mogą go również stosować osoby chore na serce.

Tags: choroby, leki