Co wymaga nasz system człowieka?


Wielogodzinna praca przy monitorze komputera, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach – to czynniki, które bardzo niekorzystnie wpływają na nasze oczy? Czy możemy temu jakoś zaradzić? Jakie substancje odżywcze są niezbędne dla naszego ciała?

Przemęczone i wysuszone
zdrowe oczy
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com
oczy (klikaj) to częsty problem ludzi, którzy długo przebywają w pomieszczeniach z klimatyzacją, lecz również osób, które kilka godzin muszą pracować przy monitorze komputera. Coraz częściej problem suchych oczu doskwiera także osobom, które stosują soczewki kontaktowe. Z kłopotem suchych oczu możesz sobie poradzić po specjalne, nawilżające krople do oczu. Wybrać można między innymi krople Hyabak i Systane Ultra. Krople Hyabak i Systane Ultra to krople, jakie mogą zażywać również osoby, które noszą soczewki kontaktowe (oferty soczewek kontaktowych ze sklepu). Wszyscy powinni dbać nie jedynie o swe oczy, lecz również o system nerwowy. Do odpowiedniego działania układu nerwowego potrzebne będą witaminy z grupy B i nienasycone kwasy tłuszczowe. Jednak niezwykle często codzienna dieta jest bardzo uboga w te szczególne składniki odżywcze. W takim wypadku warto pójść po suplementy diety, które wpłyną na uzupełnienie niedoborów witamin z grupy B oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.Osoby zestresowane i zmęczone mogą sięgnąć po wspierający układ nerwowy środek Tiolip. Popularny Tiolip nie tylko dostarczy witamin z działu B i nienasyconych kwasów tłuszczowych, lecz również niedobory witaminy E - więcej. Nie zapominajmy, iż do prawidłowego pracowania organizmu potrzebny jest także kwas askorbinowy.

Większość z nas wie, iż znany jest kwas askorbinowy pod nazwą witaminy C. Kwasu askorbinowego nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować sam. Źródłem tej witaminy są wobec tego stosowne składniki pokarmowe. Naturalnym źródłem witaminy C będą produkty warzywne oraz owoce. Ale witaminę C możemy także stosować w postaci suplementów diety. Oczywiście ludzie, którzy stosują się do zaleceń dietetyków oraz spożywają dziennie pięć produktów warzywnych i owocowych nie powinny zażywać suplementów diety co może zawierać witaminę C - kliknij to. Bogate w witaminę C są owoce cytrusowe oraz natka pietruszki. Znaczną ilość posiadają także owoce porzeczki.

Tags: dieta, Soczewki, preparaty, organizm