Co zrobić jak łysiejemy? Jakie mamy na to metody? O jakich kwestiach pamiętać?


Dla zdecydowanej większości panów gęste włosy to powód do radości, to oznaka młodości i sił witalnych. Ciężko więc przejść do porządku dziennego, gdy w konkretnym wieku rozpoczyna się proces wypadania włosów.


Zbyt mocne wypadanie włosów to dosyć często rezultat złej diety, długotrwałego stresu lub nawet choroby gorączkowej.


To jednocześnie często reakcja na chemioterapię albo leki na depresję. Najbardziej popularną postacią jest jednak łysienie typu męskiego, które dotyka aż 60% mężczyzn powyżej pięćdziesiątego roku życia. Tego typu rodzaj łysienia dość często rozpoczyna się faktycznie szybko, bo już w wieku szesnastu-dwudziestu lat.


Profilaktyka małego uśmiechu
Author: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Source: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”


Łysienie u mężczyzn to proces fizjologiczny, który jest jak najbardziej związany z aktywnością męskich hormonów płciowych. To jednakowoż, czy mężczyzna będzie łysieć zależy najmocniej od pochodnej męskiego hormonu płciowego - testosteronu, jaki określamy dihydrotestosteronem. Ma on wpływ na mieszki włosowe, sprawia, iż zamiast długich, mocnych włosów rozpoczynają rosnąć krótkie oraz cienkie. Dość często łysieją różnorakie partie głowy, np. zakola.
Na szczęście jednak są sposoby, aby nie tracić wszystkich włosów, gdyż jak przeszczep włosów zakola wcale nie muszą być naszą bolączką. Tego typu coś wykonuje się w ten sposób, że przeszczepia się płaty skóry(zobacz: dermatolog ostrołęka) z odpowiednio wyglądającymi włosami. Przeszczepia się je tam, w jakich występują największe ubytki.


To doskonały sposób, aby pożegnać problem łysienia, żeby posiadać rewelacyjne, gęste włosy, także wtedy, jak jesteśmy już starsi.

Intrygujący wpis? Miło nam to słyszeć. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://apteczka-madrali.pl/95-inhalacje) naszą kolejną stronę, gdzie wyszukasz dużo podobnych tematów.

Znakomita większość mężczyzn ma takie kłopoty, ale na szczęście jest doskonały sposób, z jakiego powinniśmy korzystać.

Tags: wygląd, efekt, wiek