Niezapomniana wycieczka na Dolny Śląsk, pełna pięknych widoków i atrakcji turystycznych


Dolny Śląsk to wspaniałe miejsce na wakacyjny relaks. Przepiękne krajobrazy tudzież leśne szlaki co roku przyciągają turystów w te tereny. Warto więc pojechać tam, choć raz, żeby zobaczyć wspaniałe atrakcje.

Szklarska Poręba - wodospad
Author: Karol K
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli wybraliśmy Dolny Śląsk jako cel naszej wycieczki, najlepszym miejscem na przystanek będzie Szklarska Poręba. Miasto to niezwykle często odwiedzane jest przez miłośników narciarstwa jak również turystów lubiących piesze wędrówki po górach. Chcąc zarezerwować noclegi w miejscowości Szklarska Poręba hotele (www.coraltravel.pl/Egipt/Marsa-Alam/hotel/CORAL-HILLS-MARSA-ALAM/8006/40-4467-24FF.html) oferują nam mnóstwo ciekawych ofert, tym bardziej w okresach letnich, kiedy stoki pozbawione są osób jeżdżących na nartach. Wybierając hotele (www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/HILTON-HURGHADA-LONG-BEACH-RESORT/153/40-1471-24FF.html) w Szklarskiej Porębie będziemy mieć blisko tak samo do Karkonoszy tudzież do Gór Izerskich, a okolice tej miejscowości na pewno będą pełne wszelkiego typu atrakcji dla turystów. Pięknym miejscem jest niewielki rynek, który otaczany jest przez kamienice, różnego rodzaju restauracje i szklarska hotele BossaNova poza atrakcjami dla narciarzy ma w ofercie wiele innych atrakcji- historycznych tudzież kulturowych.

Po zwiedzeniu miasta, w którym nocujemy można wybrać się w podróż po Karkonoszach. Najbardziej popularnym miejscem z pewnością jest Śnieżka, którą warto odwiedzić. Nieważne jaka jest pora roku, Karkonoski Park Narodowy zachwyca nas wspaniałymi krajobrazami a także leśnymi dróżkami, które usatysfakcjonują każdego turystę.Karkonosze
Author: Anna Więckowska
Source: Anna Więckowska
Można zobaczyć niesamowite wodospady jak również ciekawe formacje skalne znajdujące się na obszarze Parku Narodowego. Miejsce to jest rajem tak samo dla narciarzy jak również dla turystów lubiących piesze wędrówki po górach. Wizyta na Dolnym Śląsku będzie też świetną okazją, by odwiedzić sąsiadów z Czech, ponieważ granica jest wyjątkowo blisko. Możemy zapoznać się z czeską kulturą a także tradycjami oraz poznać regionalną kuchnię w sąsiednim państwie.

Malownicze krajobrazy Dolnego Śląska sprawią, iż zechcemy powrócić w to miejsce po raz kolejny. Podróż pełna atrakcji turystycznych oraz pięknych widoków na szlakach turystycznych z pewnością będzie udana niezależnie od pory roku.

Tags: hotel, noclegi, Karkonosze, szklarska poręba