czemu mężczyźni łysieją? Co może mieć na to największy wpływ? W jaki sposób jesteśmy w stanie temu zapobiec?

Posted on 02/02/2018 1:37pm

Łysienie androgenowe rodzaju męskiego doskwiera wielu panom, a wyleczenie niestety nie w każdej sytuacji jest najprostsze. Sama jednak próba tego typu leczenia ma pozytywny wpływ na psychikę.
Jest to proces dość długotrwały, wymaga ponadto - od lekarza, jak i pacjenta - sporo cierpliwości.


Wczesne rozpoczęcie tego typu leczenia jest w stanie zminimalizować jego rozwój, a ponadto może zminimalizować w przyszłych latach skalę jego zaawansowania. W dzisiejszych czasach jak łysienie androgenowe leczenie najbardziej skuteczne to środki farmakologiczne, ale też przeszczep włosów. To tzw. zwane łysienie rodzaju męskiego, najbardziej poznana oraz powszechna postać łysienia u panów. Odnosi się to aż do sześćdziesiąt procent mężczyzn powyżej 50. roku życia.


Generalnie już co trzeci mężczyzna między wiekiem 25 a 40 jest w stanie zaobserwować łysienie o różnym stopniu. Łysienie takiego typu - jak powiedzieliśmy we wstępie - określane jest również androgenowym, ściśle jest związane właśnie z tego rodzaju hormonem. Zbyt wysoki poziom tego hormonu we krwi powoduje, iż włosy bardziej szybko wypadają, jednocześnie w innych miejscach włosy wyrastają o wiele szybciej. Bardzo częstym jednak faktem, iż ktoś cierpi na tego rodzaju łysienie, jest, że pojawia się nadmierna wrażliwość włosowych mieszków na androgeny - łysienie androgenowe leczenie .


łysienie androgenowe leczenie
Author: Trocaire
Source: http://www.flickr.com


Tak samo dość często się dostrzega współistnienie łojotoku owłosionej głowy i łysienia. Dobrym sposobem poza leczeniem farmakologicznym jest transplantacja włosów, po niej jesteśmy w stanie się cieszyć z prawidłowego owłosienia - transplantacja włosów.
Pobiera się małe kępki z okolicy niełysiejącej razem z otaczającą je skórą. Właśnie nimi pokrywa się łyse obszary. Włosy, jakie są na to pobierane pochodzą z miejsc, które nie są nadwrażliwe na androgeny, tak więc nie ma szans, by wypadły po wykonanym zabiegu.

Tags: efekty, Pacjent, lekarz, miejsca