czemu mężczyźni łysieją? Co może mieć na to największy wpływ? W jaki sposób jesteśmy w stanie temu zapobiec?


Łysienie androgenowe rodzaju męskiego doskwiera wielu panom, a wyleczenie niestety nie w każdej sytuacji jest najprostsze. Sama jednak próba tego typu leczenia ma pozytywny wpływ na psychikę.
Jest to proces dość długotrwały, wymaga ponadto - od lekarza, jak i pacjenta - sporo cierpliwości.


Wczesne rozpoczęcie tego typu leczenia jest w stanie zminimalizować jego rozwój, a ponadto może zminimalizować w przyszłych latach skalę jego zaawansowania. W dzisiejszych czasach jak łysienie androgenowe leczenie najbardziej skuteczne to środki farmakologiczne, ale też przeszczep włosów. To tzw. zwane łysienie rodzaju męskiego, najbardziej poznana oraz powszechna postać łysienia u panów. Odnosi się to aż do sześćdziesiąt procent mężczyzn powyżej 50. roku życia.


Generalnie już co trzeci mężczyzna między wiekiem 25 a 40 jest w stanie zaobserwować łysienie o różnym stopniu. Łysienie takiego typu - jak powiedzieliśmy we wstępie - określane jest również androgenowym, ściśle jest związane właśnie z tego rodzaju hormonem.

Jeśli masz ochotę poszerzyć swą wiedzę na omawiany temat, to przejrzyj nowy tekst, który na pewno będzie dla Ciebie niesamowicie ciekawy.

Zbyt wysoki poziom tego hormonu we krwi powoduje, iż włosy bardziej szybko wypadają, jednocześnie w innych miejscach włosy wyrastają o wiele szybciej. Bardzo częstym jednak faktem, iż ktoś cierpi na tego rodzaju łysienie, jest, że pojawia się nadmierna wrażliwość włosowych mieszków na androgeny - łysienie androgenowe leczenie .


łysienie androgenowe leczenie
Author: Trocaire
Source: http://www.flickr.com


Tak samo dość często się dostrzega współistnienie łojotoku owłosionej głowy i łysienia. Dobrym sposobem poza leczeniem farmakologicznym jest transplantacja włosów, po niej jesteśmy w stanie się cieszyć z prawidłowego owłosienia - transplantacja włosów.
Pobiera się małe kępki z okolicy niełysiejącej razem z otaczającą je skórą. Właśnie nimi pokrywa się łyse obszary. Włosy, jakie są na to pobierane pochodzą z miejsc, które nie są nadwrażliwe na androgeny, tak więc nie ma szans, by wypadły po wykonanym zabiegu.

Tags: efekty, Pacjent, lekarz, miejsca