Czemu Szczawnica jest tak popularnym miejscem na urlop, jakie atrakcje oferuje turystom.


Jednym z istotniejszych kryteriów, jakie bierze się pod uwagę podczas wyboru miejsca na wypoczynek, będzie dostępność do różnego rodzaju turystycznych atrakcji. Bardzo dobrze jest, jeżeli dana okolica oferowałaby coś dla osób w różnym wieku i o rozmaitych oczekiwaniach, wtedy można liczyć na duże zróżnicowanie turystów. Na pewno do takich miejsc będzie się zaliczać Szczawnica, jaka jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejscowości w południowej części Polski. Położona jest tuż przy granicy polsko-słowackiej i otoczona uroczymi górami. To właśnie góry stanowią jedną z największych atrakcji tego rejonu, mają do zaproponowania niezliczone ilości rowerowych i pieszych szlaków. Pośród nich mogą znaleźć coś odpowiedniego dla siebie zarówno osoby jakie będą chciały odpocząć, jak też poszukujące wyzwań i emocji. Adrenaliny z pewnością dostarczy także przepływający przez okolicę Szczawnicy Dunajec. Na rzece tej organizowane są bardzo popularne spływy tratwami, lecz coraz popularniejszy staje się także rafting oraz kajaki.
domki letniskowe szczawnica
Author: merec0
Source: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
domki letniskowe szczawnica
Author: Jean-Sebastien Roy
Source: Ogród pełen cienia
W związku z tym że każdego roku do Szczawnicy przyjeżdżają dziesiątki tysięcy ludzi, to noclegowa baza jest tam szeroko rozwinięta. Na turystów czekają między innymi cieszące się ogromną popularnością domki (zerknij tutaj: domki nad jeziorem sarbsko) letniskowe Szczawnica. Położone są one często na zboczach łagodnych gór i otoczone pełnymi zieleni lasami i łąkami.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na opisywany temat, to notka spod linku (http://hotelpodkowa.pl/) też takie dane ma, zatem kliknij tutaj, aby je zgłębić.

Ich popularność wynika z tego, że są przeważnie kompletnie wyposażone we wszystkie konieczne do wygodnego mieszkania rzeczy, to znaczy sypialnie, kuchnię i łazienkę. Dzięki temu można bardzo wygodnie spędzić w tego typu miejscu nawet dłuższy urlop, co też wielu ludzi czyni. Domki Szczawnica mają jeszcze tę jedną dużą zaletę, że przy większym gronie osób które w nich będą mieszkać wychodzą bardzo atrakcyjnie cenowo, a poza tym gwarantują odpowiednią prywatność (domki w Szczawnicy są super).


Następną popularną grupę noclegów będą stanowić prywatne kwatery, sporo urlopowiczów będzie się decydować również na jeden z licznych w okolicy pensjonatów. Natomiast dla osób z większymi oczekiwaniami można polecić komfortowe, kilku gwiazdkowe hotele, jakich kilka również będzie można tam znaleźć - byłem w Osadzie nad Babieńskim Potockiem.

Tags: nocleg, kajak, turystów