Czy aby warto wyjechać na urlop na Kaszuby?


Kaszuby to nazwa konkretnego regionu kulturowego usytuowanego w północnej części naszego państwa, który stanowi część Pomorza. Na terytorium Kaszub w każdym miejscu można się spotkać z miejscowym społeczeństwem mówiącym w języku kaszubskim. W tym też języku wydawane są różnego typu magazyny i dzienniki, prowadzone lokalne stacje radiowe a także programy telewizyjne. Osoby planujące spędzenie wakacji na tych ziemiach bez kłopotu będą w stanie porozumiewać się w ojczystym języku polskim, choć większość z Kaszubów dobrze porozumiewa się w języku polskim, choć większa część z nich twierdzi, że jest on ich drugim językiem. Co ciekawe, alfabet oraz wymowa w języku kaszubskim mocno różni się od polskich.
na Kaszubach
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Pojawia się kilka innych liter, których sposób wymowy brzmi zupełnie inaczej niż polskich. Wszyscy ci, którzy zainteresują się kulturą kaszubską, muszą wybrać się w podróż po muzeach przedstawiających historię, język, muzykę i zabudowę, którą oglądać można w Kaszubskim Parku Etnograficznym położonym we Wdzydzach Kiszewskich.

Czy przeczytane tutaj wiadomości okazały się ciekawe? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która także niewątpliwie okaże się zachęcająca.

Dość spora część Pomorza leży na terenie Kaszub, a wraz z nimi Mierzeja Helska z gminami miejskimi Helem, Jastarnia oraz część Władysławowa.

Od kilku dobrych lat półwysep ten szczyci się ogromną popularnością, głównie wśród młodych ludzi, spowodowaną przyzwoitymi warunkami do uprawiania różnorakiego rodzaju sportów ekstremalnych. Co roku organizowane są tam zawody w skimboardingu, dyscyplinie bazującej surfowaniu na płytkiej wodzie lub falach przy użyciu specjalnej deski skimboardowej. Choć cała zabawa z początku wydaje się być dziecinnie łatwa, tak naprawdę stanowi niezłe wyzwanie nawet dla prawdziwych sportowców. Mierzeja Helska nęci młodych ludzi także dzięki organizacji licznych imprez i festiwali o tematyce i brzmieniu odpowiadającym najnowszym trendom w świecie mody i muzyki.To, co jest w tej chwili najpopularniejsze, z pewnością znajdziesz dokładnie w tym miejscu.

Urlop na Kaszubach (tutaj znacznie więcej informacji: wczasy na Kaszubach) to ciekawy sposób poznania kultury kaszubskiej, zaznajomienie z jej historią i podobnie brzmiącym lecz jednocześnie innym językiem w porównaniu do naszego języka polskiego. To również zwariowana zabawa na Mierzei Helskiej pośród tysięcy młodych ludzi, którzy przyjeżdżają w to miejsce z powodu sportu i nieprzerwanych imprez.

Żeby poznać świeże dane na omawiane zagadnienie sięgnij po źródło (https://www.hotelepark.pl/poznan/wesela-i-bankiety/bankiety) - one zapewne też Cię zafascynują. Sprawdź to na własną rękę.


Tags: półwysep, Mierzeja Helska