Czy częste picie małej czarnej może ludziom zaszkodzić?


Żyjemy w czasach, gdy brak nam czasu na sen. Pomagamy sobie wtenczas jakimikolwiek napojami energetyzującymi albo na niektórych także pobudzająco działa filiżanka małej czarnej. Istnieją smakosze tego napoju, wszakże nie wszyscy wiedzą, że częstokrotne picie tego napoju mogłoby nam zrobić krzywdę.
mieszkanie - panorama
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Choć specjaliści sądzą, że szkodliwość kawki to bajka.


kawa
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl


Przez bardzo długie lata kawa była posądzana o to, iż wywołuje odwodnienie, choroby serca i wrzody żołądka. W każdym wypadku małą czarną pili tylko dorośli, jednak specjaliści udowodnili, iż mała czarna jest bezpieczniejsza niżeli przypuszczano. Mówi się, że kawa odwadnia organizm. Faktycznie ma funkcjonowanie moczopędne, lecz wiadomość, że kofeina działa jak mocny diuretyk jest bardzo wyolbrzymiona. Pewne kontrole pokazały, iż wypicie kawki przed wysiłkiem fizycznym nie tylko nie usuwa wody, lecz również powiększa energię. Sądzi się, że spożywanie kawki zagraża zawałem mięśnia sercowego. Wiemy jednak, iż posądzanie kawy o powodowanie dolegliwości wieńcowych nie ma oparcia w badaniach naukowych. Z kontroli chińskich naukowców okazuje się, że picie kawki nie zwiększa ryzyka chorób mięśnia sercowego, a mądre jej spożywanie nawet zniża niebezpieczeństwo tego typu dolegliwości.


Picie kawki na pewno polepsza koncentrację. Kofeina zezwala przywrócić naturalne działanie mózgu, gdy jesteśmy przemęczeni i mózg funkcjonuje wolniej niżeli zwykle. Małą czarną można by wykorzystywać, ażeby bezpiecznie dotrzeć do celu.
Angielski test udowodnił, iż zmęczeni kierujący, jacy wypili filiżankę kawy robili na symulatorze mniej pomyłek niż ci, którzy kawy nie spożyli. Małą czarną można parzyć na wszelkie sposoby np. po turecku. Taka po turecku zawiera najwięcej kofeiny.

Nie czekaj! Jeżeli interesuje Cię kluczowa treść (https://www.medicalwadowice.pl/), to koniecznie musisz kliknąć w ten link. Pod nim wyszukasz masę uzupełniających detali z nią związanych.

/J]

Tags: smak, sen, miejsce, osoby, wiek