Czy dziecko musi bać się pierwszej wizyty u dentysty i z jakiego powodu to jest tak ważne?


Istotne jest, żeby dziecko miało piękne zęby. Im prędzej odbędzie ono pierwszą wizytę u stomatologa, tym wcześniej przyzwyczai się do lekarza oraz jego gabinetu. Nie należy czekać na to, aż rozboli je ząb, żeby pójść do dentysty.


warzywa i owoce
Author: Andy Nobes
Source: http://www.flickr.com


Należy to wykonać znacznie wcześniej, żeby mogło nabrać zaufania i żeby potem nie bało się kolejnej wizyty u tego lekarza.


papierosy
Author: Paolo Tonon
Source: http://www.flickr.com


stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/pedodoncja/) zajmuje się zębami dzieci od najmłodszych lat. Gabinety dostosowane do dzieci kładą ogromną wagę do pierwszej wizyty dziecka u dentysty. W tego typu sposób pomyślnie ono zapamięta gabinet, jeżeli pierwsza wizyta będzie miała na celu tylko zaznajomienie się z zawodem. Kliniki posiadają kompetentnych dentystów zajmujących się stomatologią dziecięcą od najmłodszych lat. Zabiegi prowadzone są w znieczuleniu, przez co dzieci nie będą mieć nieprzyjemnych wspomnień związanych z wykonanym zabiegiem. W głowie będą miały tylko miłą aurę, przyjemny personel, zabawki oraz nagrody dla każdego małego pacjenta. W klinice zabiegi, jakie są prowadzone to leczenie zębów mlecznych, lakowanie bruzd oraz uzupełnianie minerałów szkliwa.


Zapoznanie to odbywa się w postaci zabawy na fotelu stomatologicznym. Na zakończenie wizyty mały pacjent otrzymuje drobny prezent. Dzięki temu dzieci konsultację u dentysty (zobacz Cichoń) będą traktowały jako przygodę i z przyjemnością w tamto miejsce powrócą. Na pierwszą wizytę można by wziąć ulubionego pluszaka lub innego przyjaciela dziecka. Gabinety stosują lapisowanie przezroczyste, czyli leczenie mleczaków u małych dzieci. Impregnacja to jedna z metod walczenia z próchnicą zębów mlecznych u dzieci. Zazwyczaj zabieg ten dotyczy zębów przednich zaatakowanych przez np. próchnicę butelkową.
Rozwija się ona niezwykle szybko oraz obejmuje w bardzo niedługim czasie coraz więcej uzębienia dziecka. W trakcie nawet pół roku może prowadzić do zniszczenia zębów mlecznych i bardzo wielu zapaleń. Jeżeli nie zareagujemy na to stosownie wcześnie, konieczne będzie ich usunięcie.

Tags: stomatologia, konie, lekarza, wizyta