Czy powinienem rozliczać się z zarobków osiągniętych za granicą w Polsce? Poradnik dla ludzi pracujących w innych krajach


W współczesnych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na podjęcie pracy za granicą. Zwykle wynika to z faktu, iż w Polsce jest naprawdę duże bezrobocie, a równocześnie naprawdę trudno jest dostać fajną i nieźle płatną pracę zwłaszcza osobom młodym.
Nic zatem dziwnego, że takie osoby często decydują się na wyjazd za granicę - Ty również na pewno masz takie osoby wśród swoich znajomych.


Gdzie rozliczać podatki?


Z pracą za granicą zazwyczaj związany jest dość istotny problem związany z tym, gdzie konkretnie należy rozliczać podatki - w Polsce czy za granicą, w państwie gdzie pracujemy? Sporo zależy od tego, jakie dokładnie umowy są zawierane pomiędzy poszczególnymi państwami - są to tak nazywane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Zwykle, jeśli chodzi o pracę na terenie Unii Europejskiej, jak na przykład opieka Niemcy, istnieje konieczność rozliczenia się w kraju, w którym osiąga się przychód. Wówczas jednak zazwyczaj musimy składać dwie deklaracje podatkowe, co bez wątpliwości jest znacznym utrudnieniem.

Czytasz teraz interesujący tekst, jednak bez wahania kliknij także pomocny tekst, a odnajdziesz interesujące informacje na ten wątek.

Jedną należy składać w Niemczech - wtedy tam jest zapłacony podatek, zaś drugą w Polsce - wówczas do deklaracji zamieszamy informację, że podatek został zapłacony w innym kraju - .


astygmatyzm
Author: VIVOBAREFOOT
Source: http://www.flickr.com


Jak sobie z tym poradzić?


odporność
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Składanie deklaracji podatkowych w innym kraju niewątpliwie nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydać na pierwszy rzut oka - zerknij na opiekę w Niemczech.
Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będzie Cię ścigał urząd skarbowy żadnego z krajów, wówczas powinieneś powierzyć rozliczenie swoich podatków jakiemuś fachowcowi.

Jeżeli opisywany wątek nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to aby uzyskać dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej i kliknij tutaj.

Wtedy z pewnością będziesz miał pewność, iż wszystko jest zrobione jak należy i będziesz mógł spać już spokojnie.

Tags: mowa, zysk, opieka