Czy prochy, zagłuszą wyrzuty sumienia wywołane przekraczaniem granic możliwości naszego organizmu


W dzisiejszych czasach, dociera do nas masę treści z różnych mediów, o coraz to nowszych odkryciach w dziedzinie medycyny. Pojawiają się nowe leki, preparaty stymulujące naszą odporność, nowe techniki przeprowadzania zabiegów i operacji itp.
sklep - landszaft
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com


Pomimo to, ogólny stan zdrowia dzisiejszego społeczeństwa nie polepsza się. Większa liczba społeczeństwa choruje na choroby spowodowane rozwojem cywilizacji tzw. choroby cywilizacyjne - alergie, nadwagę, cukrzycę, nadciśnienie, nowotwory itp. Funkcjonowanie na ciągłych obrotach, ustawiczny brak czasu na zorganizowanie lub spożycie posiłku, brak aktywności fizycznej, stres, źle zbilansowana dieta lub jej brak - sprzyjają niedoborom witamin i składników mineralnych w organizmie.


czas


Wytwarzane, coraz nowocześniejsze leki, działają ale na krótko, bo pojawiają się nowe schorzenia a niekiedy odmiany już istniejących.

Gdy będziesz zdania, że zaprezentowany w tym serwisie post jest wartościowy, kliknij ten link, a znajdziesz więcej na tej stronie tego typu tekstów!

Teraźniejszy nadmiar informacji, sprawia że przestajemy rozróżniać potrzebne treści od tych, które są dla nas zbędne. Większość przestaje czytać załączone do leków ulotki, zawierające charakterystykę całego zestawu skutków ubocznych. W sytuacji problemów zdrowotnych wymagamy od lekarzy błyskawicznego działania i skuteczności, a ci traktują nas jak interesantów - nie pacjentów, przepisują sterty recept na lekarstwa o wzmożonym działaniu, najczęściej w ciemno, bez przeprowadzenia właściwych obserwacji - bo to także generuje dodatkowy koszt.


sklep
Author: Rolf Brecher
Source: http://www.flickr.com


Coraz częściej nie składamy wizyty lekarzowi lecz zmierzamy prosto do apteki, z przekonaniem, że aptekarka wie (ogólnie o lekach) dużo . Uznajemy, że zasugeruje zakup właściwego leku, na naszą dolegliwość. Gorzej wówczas gdy sami decydujemy o nabyciu pigułek, sugerując się zdobytą wiedzą z różnych nie zawsze miarodajnych źródeł. Przeświadczeni, że ten a nie inny promowany suplement będzie środkiem zaradczym na wszystkie nasze udręki.
Wsłuchując się w nowe trendy odnoszące się do polityki prozdrowotnej, sięgamy po suplementy diety, które może zakupić każdy i o wybranej porze dnia i nocy.

Nadal zajmuje Cię ów temat? Kliknij w poniższy link i tam jest autorska strona (http://plock.centrumdemed.pl/protetyk-protetyka/), gdzie znajdziesz dodatkowe wiadomości.

Miejsca, w których są "w zasięgu ręki" to nie tylko punkty apteczne to również sklepy osiedlowe czy chociażby stacje benzynowe.

Tags: preparaty, suplementy diety, lekarzy, metody