Czym jest laserowa korekcja upośledzeń wzroku, jaskry, katarakty, schorzeń siatkówki?


Dzisiaj trudno wyobrazić sobie chirurgię oka bez lasera. Jest sterylny oraz dokładny. W ułamku chwili likwiduje komórki, na które został nacelowany – niszczona tkanka po prostu wyparowuje.
herbaty


Żadnej krwi, żadnych defektów tkanek sąsiednich. Możemy nim korygować wady wzroku, leczyć zaćmę, jaskrę i choroby siatkówki. A do przeprowadzenia zabiegu na ogół wystarcza znieczulenie oka kroplami.


Produkty z dużą zawartością wapnia, osteoporoza
Author: Primavika
Source: Primavika


Leczenie siatkówki oka. Jeśliby nie laser, nie dałoby się też udaremniać straty wzroku spowodowanej zmianami w siatkówce oka. Zazwyczaj są to zmiany na tle cukrzycy. Początkowo choroba powoduje uszkodzenie drobniutkich naczyń siatkówki, czego efektem jest powstanie obszarów niedokrwienia. Konsekwencją tego są proliferacje naczyń, jakim towarzyszą nawracające krwawienia jak też odwarstwienie siatkówki oka. Pojawienie się zmian wskazujących na rozpoczynające się niedotlenienie siatkówki oka, co w przyszłości grozi powstaniem nowych nieprawidłowych naczyń oraz krwotoków do ciała szklistego, wskazana wówczas będzie operacja laserowa oczu cena jakiej jest całkiem wysoka. W wypadku mniejszych zmian przeprowadza się fotokoagulację ogniskową, jakiej zamiarem jest bezpośrednie unicestwienie uszkodzonych fragmentów układu naczyniowego dna oka - optegra.com.pl/Choroby-oczu/Choroby-oczu/Jaskra/Metody-leczenia-jaskry -. Przy zmianach w wyższym stopniu zaawansowanych wykorzystywana bywa fotokoagulacja rozsiana. W zależności od typu zabiegu i części oka, jaka ma być mu poddana, używa się lasery o różnorodnej długości fal.
Do operacji siatkówki z przyczyn powikłań cukrzycy oraz schorzeń naczyniowych służy laser argonowy. Najwięcej operacji przeprowadzanych jest za pomocą lasera excimerowego. Stosuje się go do zabiegów korygujących krótkowzroczność, dalekowzroczność a także astygmatyzm.

Tags: astygmatyzm, schorzenie, chirurg