Czym jest obrzezanie, dlaczego się go wykonuje i dlaczego jest to drażliwa sprawa tabu w naszym państwie?


Pragniesz się dowiedzieć więcej o obrzezaniu? Jesteś zainteresowany dlaczego wykonuje się taki zabieg? Przekonaj się co na ten temat mają do powiedzenia fachowcy!
Obrzezanie polega na usunięciu części lub też całości napletka.


urolog z Gdańska
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Zazwyczaj zabieg ten ma odcień kulturowy lub jest po prostu religijnym obrządkiem. W ostatnim czasie jednak niepomiernie wzrasta odsetek mężczyzn, którzy to z wszelakich powodów postanawiają na takie danie swojego narządu pod skalpel. Pytanie brzmi tylko, czy warto. Wymienia się tu argumenty za i przeciw, na których bazie jednak nie sposób wyciągnąć wymownych obiektywnych wniosków. Tak się składa, że w niektórych zakątkach świata, m.in. głównie w krajach anglojęzycznych, obrzezanie jest pod koniec XIX wieku znane przede wszystkim z powodów związanych z ważnymi argumentami quasi-medycznymi albo obyczajowymi. Na przykład w USA zabieg ten bardzo dobrze przyjął się, bo stał się odznaczeniem luksusowych bogatych mężczyzn sfery średniej, więc później każdy chciał posiadać taki atrybut.

Absorbujący wpis? Jeśli tak uważasz, to kliknij ten link, w serwisie 1%, który w tamtym miejscu odnajdziesz, też jest coś interesującego.

Do dzisiaj wiele amerykańskich kobiet oczekuje, by mężczyzna był obrzezany. Tłumaczą to np. tradycją, higieną czy estetyką. Z kolei w naszej społeczności obrzezanie to temat tabu. Bierze się to z jednej strony z automatycznego kojarzenia zabiegu obrzezania z rodowodem żydowskim oraz poglądami religijnymi, jakie to obowiązują na przykład pośród muzułmanów.

Przyda Ci się istotne omówienie (https://www.rehafit.org/bruksizm-czesty-nastepca-codziennych-stresow/) tego tematu? W takim razie nie czekaj i zaloguj się do kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo szczegółowe informacje.

Z drugiej strony, obrzezanie Gdańsk jest często koniecznym elementem terapii w sytuacji, gdy mężczyzna był chory na stulejkę. To również jest sprawa niezmiernie delikatna, o której zazwyczaj głośno się nie opowiada. Gdy natomiast chcesz takiego zabiegu zgłoś się na obrzezanie Gdańsk. Ze sprawą narządów rozrodczych wiąże się także urolog Gdańsk. Urolog Gdańsk leczy wszystkie różnorakie choroby związane z naszym układem moczowo-płciowym - prywatny urolog z Gdańska.
Wizyta u lekarza urologa dla niektórych z nas może kojarzyć się z poważnym stresem oraz wstydem, dlatego warto już zawczasu się do niej właściwie przygotować.
Zobacz zatem, z jakimi symptomami zgłosić się do urologa i jak będzie przebiegała taka wizyta. Wreszcie kłopoty urologiczne to nic strasznego, można je konsekwentnie wyleczyć.

Tags: mężczyzna, miasto, lekarz, problemy, konie