Czym jest przegladarka, jakie istnieją jej typy i do jakiego celu w ogóle służy?


Żyjemy w dniach, gdy Internet jest nam o wiele w większym stopniu potrzebny niżeli - przykładowo - telewizor. Interaktywne narzędzie, jakim jest Internet zezwala nam na bardzo szybki dostęp do niemalże każdej potrzebnej dla nas w danej chwili informacji.


Warto dodać, iż obecnie dostęp do Sieci jest powszechny oraz niezwykle niedrogi. W zasadzie nawet wszelki nastolatek posiada dostęp do Internetu choćby w swej komórce.


Co wszakże jest konieczne przy szukaniu informacji? Okazuje się, iż starczy jakaś właściwa przegladarka i już. Wszakże czym w ogóle jest ta przegladarka internetowa? Otóż przegladarka to program, który zawiera tak zwany pasek adresu, czyli pole tekstowe, w jakim pisze się adres internetowy. Niniejszym adresem jest zbiór znaków zaczynający się od liter www lub http. Czy też trzeba wiedzieć co znaczą te skróty? Naturalnie, że nie, wszakże jeśli wiedza to do sukcesu klucz, to wszakże przegladarka może służyć również do rozwinięcia wymienionych skrótów. Otóż "www" oznacza "World Wide Web", lub "ogólnoświatową sieć", natomiast "http" to "HyperText Transfer Protocol", czyli "protokół transferu hipertekstu".


film
Dowolna przegladarka więc może wyświetlać kod html i grafikę lub multimedia takie jak animacje czy też obrazy filmowe. Należałoby dodać, że przegladarka mogłaby mieć różne odmiany dla laptopów stacjonarnych i urządzeń przenośnych takich jak np. tablet. Istnieją różne przeglądarki, z jakich najbardziej znane to Firefox, Opera, Chrome, Internet Explorer czy też Safari.


Naturalnie dowolna przegladarka może być przygotowana w wersjach na wszelakie urządzenia, zatem mogłaby być przegladarka Firefox w opcji na PC oraz Firefox w wersji na komórki.

Tags: program, obraz, telewizja