Czym jest tak zwana 10 Muza, za co jest odpowiedzialna oraz kiedy się zjawiła?


Czy wiesz, iż w starożytnej Grecji czczono 9 Muz - opiekunek różnorodnych sztuk, wszakże obecnie kino i dzieła kinematografii uważa się za sztukę taką samą jak np. teatr? To przeto już od przeszło 100 lat mówi się o tzw. 10 Muzach.


Aktualnie hipotetycznie wszelki, kto posiada telefon wielokrotnie nakręcił choć niedługi filmik przedstawiający przykładowo wygłupiające się dzieciaki lub zobaczony na pewnej eskapadzie krajobraz.


kobiety na zakupach
Source: travelalberta.com


Takowy film to doskonała relikwia z urlopu, którą można by zaprezentować swym znajomym albo swej nieobecnej na tego typu wyjeździe familii. Należałoby dopowiedzieć, iż nawet dzisiaj można by na wszelkie sposobności, przykładowo ślub zamówić ekipę, która zrobi film z całej imprezy. Od pewnego czasu takowy obraz filmowy mógłby zostać zapisany poprzez tak zwanego drona, czyli narzędzie latające, jakie w rezultacie jest w stanie stworzyć film (wybierz wideofilmowanie Kraków) z niemożliwej w inny wariant perspektywy. Jego możliwych zastosowań jest jednak znacznie więcej, wykorzystywany jest przykładowo przez agencje nieruchomości do zobrazowania proponowanych działek.


Jednak kiedy właściwie rozpoczęto rejestrować ruchomy widok filmowy? Za pionierów kinematografii przypuszcza się powszechnie pochodzących z Francji braci Lumière, którzy pod koniec XIX wieku pracowali nad tą technologią.
Nie stali się oni jednak pionierami tak zwanego kinematografu, gdyż sam August Lumière stwierdził w przeszłości, że był również pewien Polak, niejaki Kazimierz Prószyński, jaki nas znacznie wyprzedził.

Czy masz ochotę, poznać kolejne materiały? Jeżeli tak, to kliknij ten link i zobacz w artykule więcej danych. One prawdopodobnie również Cię zaciekawią!

Obecnie czy to w Bollywood czy w Hollywood za przemysłem filmowym czekają duże pieniądze, gdyż film to już nie instrument propagandy, a przede wszystkim rozrywka.

Tags: dom, Hollywood, ślub, prezent, możliwości