Dlaczego dobrze zwiedzić Legnicę? Jakie znajdziemy tam atrakcje? Co jest najbardziej odpowiedniego w Legnicy?


Zwiedzając Polskę najkorzystniej odwiedzić jej południowo-zachodnią część, a przede wszystkim Legnicę. To naprawdę interesujące miasto, jakiego dzieje sprawiają, iż na pewno dobrze się nim bardziej zainteresować. To naprawdę historia sprawia, iż Legnica jest tak ciekawa. To w Legnicy w średniowieczu miała miejsce bitwa, jaka stała się jedną z ostatnich odsłon najazdu mongolskiego na średniowieczną Europę. W czasach nam bliższych, to istotnie w Legnicy stacjonował największy radziecki garnizon wojskowy. Ślady tego rodzaju dwóch wydarzeń są zauważalne w Legnicy po dzień dzisiejszy.

legnica
Author: Serge Bystro
Source: http://www.flickr.com
Zamek Piastowski w Legnicy jest jednym z najbardziej starych na naszych ziemiach. Takiego typu rekomendacja jest na pewno wystarczająca, żeby zobaczyć go na własne oczy. Pierwsze wzmianki o zamku sięgają już bardzo wczesnego średniowiecza, natomiast swoją rangę zdobył za rządów Piastów Śląskich, gdy była już jedną z dwóch najbardziej istotnych siedzib książąt takiego rodu. Zamek taki aż do 17 wieku pozostaje jednym z najbardziej ważnych obronnych budowli na terenie Śląska - napisał o tym.

Historia przyciąga do Legnicy wielu turystów, nie dziwi więc, że hotele w Legnicy są czasami pełne, ciężko znaleźć w nich miejsce. Całe szczęście jednakowoż baza noclegowa w Legnicy stale się zwiększa, więc jak Legnica noclegi raczej nie powinny być kłopotem. Więc jak mamy chęć ją odwiedzić, to powinniśmy odnaleźć coś najlepszego dla siebie. Kiedy będziemy w Legnicy koniecznie warto odwiedzić katedrę. Pochodzi ona z lat 1333 - 1380 i do dzisiaj zachowały się średniowieczne elementy wyposażenia, zwłaszcza datowany na piętnasty wiek penaptykiem. Godna uwagi jest również chrzcielnica, która wywodzi się z trzynastego wieku. Strzelisty budynek dominuje nad miastem, więc bez trudności jesteśmy w stanie go znaleźć bez konieczności sięgania w tym celu po mapę.łóżka w hotelu
Author: bizmac
Source: http://www.flickr.com
Zlokalizowany nieopodal legnickiego Rynku wspaniały barokowy budynek Starego Ratusza przyciąga wzrok każdej osoby, która jest w odwiedzinach w tym mieście. Aktualnie jest tam administracyjne zaplecze legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, którego spektakle znane są w kraju oraz za granicą (źródła). Budynek w którym znajduje się Stary ratusz jest częścią zabytkowej 18-wiecznej zabudowy legnickiego Rynku.

Tags: zamek, garnizon, chrzcielnica