Dlaczego należy wybrać się do protetyka?


Protezy zębowe są używane, gdy w żuchwie lub szczęce brakuje kilku zębów, ale także w przypadku całkowitego bezzębia. Zdarza się tak, że mimo starań nienaturalne zęby są konieczne.


Innowacyjne technologie powodują, że uzębienie sztuczne czy też szczęki bardzo trudno odróżnić od naturalnych zębów.


Każdy brak zębów musi zostać uzupełniany, gdyż sprawia to różne dysfunkcje. Zęby, które sąsiadują z luką, zaczynają się odrobinę przemieszczać, zaś przeciwstawne wysuwać. Może czasami dochodzić do rozchwiania i przeciążenia pojedynczych zębów, zaburzenia zgryzu i działania przegubów skroniowo-żuchwowych. Obluzowane zęby w większym stopniu są podatne na choroby dziąseł i łatwiej ulegają uszkodzeniom. Niepełny zgryz oprócz problemów z wymową jest skutkiem niedokładnego rozdrabniania pokarmu, co wywoływać może dysfunkcje trawienia.

Czy znasz już ten świeży wpis (https://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/laseroterapia-laser/)? Odnajdziesz tam istotnie sporą ilość użytecznych wiadomości na podobny temat. Zobacz a nie będziesz żałować!

Najmniej skomplikowanymi uzupełnieniami są wkłady koronowe. Odtwarzają koronową część zębów. W co poniektórych okolicznościach mogą zastąpić stereotypową plombę. Kształt oraz odcień zęba ulepszają z kolei licówki.
Diagnoza


Są to cieniutkie nakładki przyklejane do jego zewnętrznej powierzchni. Proteza stała to również most protetyczny, który uzupełniać może brak pojedynczego lub kilku zębów. Przy bezzębiu, kiedy pacjent nie ma żadnego zęba w żuchwie, ani w szczęce, wtedy robi się akrylowe protezy całkowite. Na początku może przeszkadzać odczucie obcego ciała w buzi oraz mogłyby się pojawiać kłopoty z odgryzaniem, żuciem oraz wyraźnym mówieniem. Proteza nie zawsze jest stabilna, może ocierać podniebienie i dziąsła. W takim przypadku zakupić dobrze byłoby Krem mocujący do protez zębowych w aptece. Protetyka opiera się na tym, że technik mocuje skutecznie protezę i nie pozwala na jej przesuwanie się.


Podczas jedzenia siły zgryzowe przenoszone są na dziąsła. Ogranicza to siłę żucia oraz usprawnia zanik zębodołowych wyrostków zgryzu i żuchwy. Na skutek tego proteza osiada oraz są wymagane poprawki w celu jej dostosowania.

Tags: Krem, zakup, kłopoty