Dobre protezy kończyn dolnych


Każdemu z nas mogą przydarzyć się różnego typu wypadki. Niestety ciało człowieka nie jest odporne na urazy i każdy człowiek narażony jest na przykład na różnego rodzaju złamania czy inne kontuzje. Bywają również wypadki poważne, w wyniku których ktoś traci rękę czy nogę. Nie musi to jednak być wyrok. W naszych czasach, dzięki postępowi technologii można po utracie kończyny wieść nadal aktywne życie. A wszystko to umożliwiają protezy.


Wypadek to nie wyrok

W naszym kraju robi się wysokiej jakości protezy kończyn dolnych. Dawno już minęły czasy, gdy protezy robiono byle jak, wszystkie takie same. Przecież każdy z nas ma inną budowę, więc dziś protezy (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/) dopasowywane są indywidualnie. Używanie ich jest wygodne i nie wywołuje żadnych ran, jak to zdarzało się wcześniej.

wypadek
Source: www.morguefile.com
Naturalnie sprzęt rehabilitacyjny nie należy do tanich, jednak można uzyskać refundację kosztów. Możemy zakupić protezy przeznaczone do różnych celów.

Zainteresował Cię ten artykuł? Więc czytaj to licówki kraków, co chcesz na kolejnej witrynie, którą z pasją dla Ciebie opracowaliśmy.

Istnieją takie ”na co dzień”, znajdziemy również specjalistyczne protezy wykorzystywane do aktywności sportowej. Utrata kończyny nie musi być wyrokiem i nie skazuje już dziś nikogo na porzucenie wszystkich sportów i pasji. Udowadniają to choćby biegacze bijący rekordy na protezach właśnie. Najważniejsze jest tutaj naturalnie dopasowanie ich do danego człowieka. Przydać się mogą także chodziki - .

Sklep ortopedyczny zapewni poradę

Zrobienie protezy]na zamówienie też nie stanowi dziś problemu. Każdy porządny sklep ortopedyczny (oferta Medic-Pol) zatrudniający dobrze wykształconych doradców oferuje usługę dobrania protezy. Naturalnie niesie to z sobą konieczność wykonania modelu, wzięcia odpowiednich wymiarów itp. Musimy przywiązywać do tego wagę przy dobieraniu protez.


Nie należy wpadać w rozpacz po wypadku. Oczywiście, jest to straszne doświadczenie i na pewno na każdym odciska piętno, jednak nie wyklucza takiej osoby z normalnego życia. Po tego rodzaju wypadku na pewno przyda się pomoc psychologiczna, żeby poszkodowany zrozumiał, że to nie skazuje go na bezczynne zaleganie w domu do końca życia. A doskonale dopasowana proteza na pewno pomaga w powrocie do ulubionych pasji i korzystania z życia w pełni.