Dowiedz się więcej w temacie zabiegu zmniejszenia warg sromowych. Przeczytaj koniecznie!


Nietypowy wygląd warg sromowych może powodować dyskomfort w czasie zbliżeń z partnerem, problemy związane z infekcjami, aktywnością fizyczną. Na szczęście współczesna medycyna oferuje zabiegi, które pomagają paniom uporać się z problemami dotyczącymi budowy okolic intymnych.

Plastyka warg sromowych
kobieta w pokoju
Author: Nikos Koutoulas
Source: http://www.flickr.com
może dotyczyć różnych zabiegów, pośród których do popularnie wykonywanych wlicza się zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu dożylnym bądź miejscowym. Polega na nacięciu w tylnej części bądź środkowej, co daje szansę na ich zmniejszenie, zostawiając zostawiając w naturalnej formie brzegi warg sromowych, przy równoczesnym zachowaniu wrażliwości.

Aby znaleźć zbliżone informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link (https://elderis.pl/), a przeczytasz tam bardzo fascynujące dane, które zostaną Ci w głowie.

Są również przypadki, iż wargi są na tyle przerośnięte, iż wykonuje się ich zmniejszenie na całej długości. Plastyka warg sromowych pozwala też na wyrównanie ich asymetrii. Sprawdź: niezastąpiona plastyka warg sromowych.

Przed zabiegiem korekcji warg sromowych konieczne jest dokonanie wywiadu medycznego i poddanie się badaniom, w tym między innymi badaniu krwi oraz moczu. Przeciwwskazaniami do plastyki warg sromowych: miesiączka, ciąża, cukrzyca, leczenie chemioterapią. Kiedy wyniki będą dobre oraz otrzymamy potwierdzenie od ginekologa o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania zabiegu, ustala się jego przebieg.


Sam zabieg może potrwać do około godziny. Powinien być wykonywany w pierwszej fazie cyklu. Po zabiegu występuje obrzęk, który znika do 14 dni. Szwy ściąga się po upływie 7 dni. W czasie rekonwalescencji wymagana jest jest całkowita absencja seksualna przez kilka tygodni, trzeba unikać siedzenia przez 5 dni oraz nie można robić ćwiczeń. Kobieta powinna zadbać o odpowiednią higienę narządów. Powrót do współżycia będzie możliwy po upływie 6 – 8 tygodni. Rezultatem zabiegu jest poprawa estetyki warg sromowych oraz ich odmłodzenie. Zmniejszenie warg sromowych pozwala pozbyć się dyskomfortu i bólu, wstydu podczas zbliżeń z partnerem, wpływa korzystnie na pewność siebie i poprawia jakość życia - źródła.

Tags: Ciąża, miesiączka, kłopoty, dyskomfort