Dowiedz się więcej w temacie zabiegu zmniejszenia warg sromowych. Przeczytaj koniecznie!


Nietypowy wygląd warg sromowych może powodować dyskomfort w czasie zbliżeń z partnerem, problemy związane z infekcjami, aktywnością fizyczną. Na szczęście współczesna medycyna oferuje zabiegi, które pomagają paniom uporać się z problemami dotyczącymi budowy okolic intymnych.

Plastyka warg sromowych
kobieta w pokoju
Author: Nikos Koutoulas
Source: http://www.flickr.com
może dotyczyć różnych zabiegów, pośród których do popularnie wykonywanych wlicza się zmniejszenie warg sromowych mniejszych. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu dożylnym bądź miejscowym. Polega na nacięciu w tylnej części bądź środkowej, co daje szansę na ich zmniejszenie, zostawiając zostawiając w naturalnej formie brzegi warg sromowych, przy równoczesnym zachowaniu wrażliwości. Są również przypadki, iż wargi są na tyle przerośnięte, iż wykonuje się ich zmniejszenie na całej długości. Plastyka warg sromowych pozwala też na wyrównanie ich asymetrii. Sprawdź: niezastąpiona plastyka warg sromowych.

Przed zabiegiem korekcji warg sromowych konieczne jest dokonanie wywiadu medycznego i poddanie się badaniom, w tym między innymi badaniu krwi oraz moczu. Przeciwwskazaniami do plastyki warg sromowych: miesiączka, ciąża, cukrzyca, leczenie chemioterapią. Kiedy wyniki będą dobre oraz otrzymamy potwierdzenie od ginekologa o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania zabiegu, ustala się jego przebieg.


Sam zabieg może potrwać do około godziny. Powinien być wykonywany w pierwszej fazie cyklu. Po zabiegu występuje obrzęk, który znika do 14 dni. Szwy ściąga się po upływie 7 dni. W czasie rekonwalescencji wymagana jest jest całkowita absencja seksualna przez kilka tygodni, trzeba unikać siedzenia przez 5 dni oraz nie można robić ćwiczeń. Kobieta (wypadanie macicy) powinna zadbać o odpowiednią higienę narządów.

To doskonały pomysł, aby przestudiować ten materiał, ponieważ pozostałe polecane www (https://www.a2clinic.pl/) mają równie ciekawe treści, które zaabsorbują Cię całkiem.

Powrót do współżycia będzie możliwy po upływie 6 – 8 tygodni. Rezultatem zabiegu jest poprawa estetyki warg sromowych oraz ich odmłodzenie. Zmniejszenie warg sromowych pozwala pozbyć się dyskomfortu i bólu, wstydu podczas zbliżeń z partnerem, wpływa korzystnie na pewność siebie i poprawia jakość życia - źródła.

Tags: Ciąża, miesiączka, kłopoty, dyskomfort