Duża grupa ludzi boi się wizyty u dentysty - niepotrzebnie, gdyż obecnie wszystko odbywa się profesjonalnie oraz pod znieczuleniem


Każdy stomatolog w swoim gabinecie troszczy się o najlepszą jakość usług i wobec tego cały sprzęt, który ma jest albo jednorazowy, albo odkażony - na przykład wiertła.
szczoteczka
Author: Janpol
Source: Janpol


dentysty
Author: Barney Moss
Source: http://www.flickr.com


Każdy dentysta pracuje od początku na swoje dobre imię i prestiż. Jego siła zawiera się w najlepszej jakości usług. Gdy pacjenci są zadowoleni, to rekomendują swojego dentystę bliskim i kolegom. Dlatego każdy ortodonta ursus dba o to, by jego praca była wykonana profesjonalnie i by przykładowo po kilku dniach pacjentowi nie wypadały plomby. Dba też o sterylność wszelkich urządzeń, z którymi ma styczność pacjent. Jeżeli chodzi na przykład o ślinociąg, to zwykle jego zakończenie jest jednorazowe i zmieniane dla każdego kolejnego klienta. Jeżeli jednak chodzi o wiertła stomatologiczne, to są one zbyt kosztowne, żeby wymieniać je po każdej osobie. Je należy w takim razie bez względu na koszta wyjaławiać. Dlatego każdy gabinet powinien mieć autoklaw. Dobry gabinet musi mieć co najmniej kilka kompletów wierteł. Najtrwalsze są te diamentowe, ale jeżeli chodzi o jakość, to nie odstają wiertła stalowe i te wykonane z węglika spiekanego. Najważniejsze, by wiertła stomatologiczne posiadały odpowiednie atesty, które potwierdzają najlepszą jakość wykonania oraz dopuszczają na rynek.
Nie zapominajmy, że będą one miały kontakt z buzią i śliną pacjenta, a w taki sposób dość łatwo można zarazić się choćby żółtaczką typu C. Zatem bezpieczeństwo jest priorytetową kwestią.

Tags: sok, żel, sprzęt, kontakt, testy