Efektywna pielęgnacja twarzy nie jest prostą sprawą. Podstawę stanowi wybór właściwego kremu!


Trudno znaleźć kobietę, która byłaby w stu procentach zadowolona ze swojego wyglądu. Przeważająca większość pań boryka się z najróżniejszymi mankamentami urodowymi, wśród których prym prym wiedze kłopotliwa cera. Niezadowolenie związane z defektami skóry twarzy intensyfikują współczesne gazety, które prezentują fotosy gwiazd poddane obróbce graficznej.


Rodzaje cery i kłopoty związane z każdym z nich


Do najbardziej kłopotliwych rodzajów cery zdecydowanie zalicza się cera tłusta i sucha. W przypadku pierwszej z nich winę za powstające niedoskonałości ponosi nadczynność gruczołów łojowych. Nasilonej produkcji łoju towarzyszy zwykle łuszczenie się naskórka i liczne stany zapalne. Typową cechą skóry tłustej jest także: nierówna powierzchnia, nieestetyczny ziemisty koloryt oraz rozszerzone pory. W porównaniu z powyższymi informacjami cera sucha może się wydawać dużo "prostsza w obsłudze". Nic bardziej mylnego. Gruczoły łojowe posiadaczek tego typu cery wydzielają mniej sebum niż jest potrzebne do tego, by chronić skórę przed negatywnym wpływem środowiska. Z tego powodu często jest ona szorstka i niemal natychmiast reaguje na czynniki zewnętrzne, takie jak zimno, palące słońce, nieodpowiednia pielęgnacja czy chlorowana woda. Kontakt z [powyższymi faktorami zwykle skutkuje uporczywym swędzeniem, łuszczeniem się, zaczerwienieniami, a nawet pękaniem powierzchni skóry. Specjalistyczne informacje o kremach do suchej cery - Zapraszamy na stronę partnera - swiatleku.pl (Zapraszamy na stronę partnera - swiatleku.pl) radzić sobie z tak problematyczną cerą?
Joga
Author: iStock
Source: iStock


Kluczem do opanowania najpoważniejszych problemów związanych z cerą tłustą i cerą suchą są perfekcyjnie dobrane kosmetyki. Pielęgnacja cery tłustej musi łączyć w sobie nawilżanie i skuteczną regulację wydzielania łoju. Artykuły do pielęgnacji cery tłustej to produkty, o których trzeba poczytać Więcej na tenWięcej na ten temat na stronie swiatleku.pl (Więcej na ten temat na stronie swiatleku.pl)obry krem do cery suchej ma za zadanie dostarczyć w głąb skóry odpowiednią ilość wody i jednocześnie przeciwdziałać jej utracie przez lekko tłusty film. W trakcie poszukiwań kosmetyków idealnych dla naszej cery nie należy ograniczać się do popularnych firm drogeryjnych. Preparaty dostępne w marketach wytwarzane są w taki sposób, by odpowiadały jak największemu gronu klientów. Tymczasem cera każdej z nas jest inna i dlatego świetny pomysł stanowi kupno tak zwanych dermokosmetyków.


Terminem tym określa się kosmetyki opracowane przez farmaceutów, których celem jest leczenie dotkliwych problemów skórnych. Ich cena jest oczywiście wyższa niż zwyczajnych kremów z drogerii, niemniej jeśli zależy nam na zdrowiu skóry, warto po nie sięgnąć. Przed zakupem upatrzonego preparatu opłaca się zajrzeć na strony aptek internetowych, które często sprzedają towar taniej niż te tradycyjne.

Tags: kosmetyki, efekty, skóry, konie