Fajne propozycje (nie tylko plastyczne) użycia rzeczy, które każdy ma w szufladzie.


Ludzie zaradni znani są z tego, że są w stanie dla jednej, prostej rzeczy wynaleźć wiele funkcji. Korale lub ramki do fotografii z makaronu, lornetki lub pszczółki z rolek po papierze toaletowym, woreczki gimnastyczne czy instrumenty muzyczne z użyciem soczewicy, chmura i zarost Mikołaja z puchatej waty... A do czego możemy wykorzystać patyki do szaszłyków?

urodziny
Author: Barney Moss
Source: http://www.flickr.com
Jeśli idziemy na urodziny, szczególnie do małej dziewczynki, zróbmy własnoręcznie piękny, kolorowy bukiet z żelków owocowych. Nie trzeba wiele wysiłku aby wykonać go samodzielnie i by nasz bukiet wyglądał bajecznie. Paczka pastelowych pianek i opakowanie żelków w kształcie malinek (najlepiej kiedy będą w różnych kolorach) będą wystarczające. Do tego dołóżmy arkusz celofanu, ozdobną wstążeczkę, sztywną bibułę i coś, co będzie stanowiło bazę. Można użyć gąbki jak do kompozycji kwiatowych lub przygotować okrąg wycięty z tekturki (dobrze użyć czegoś w kolorze).

Dziurki można zrobić cyrklem, ale trzeba uważać, żeby nie zrobiły się większe niż patyczki do szaszłyków, które możesz zobaczyć tutaj kup u producenta. Dobrze jest wcześniej ułożyć kompozycję ze słodyczy na talerzyku, aby ładnie zaplanować kolory i kształty. Żelki w żywych barwach będą się pięknie prezentować obok białych lub >> kliknij ten adres https://www.domki-letniskowe.pl/ pastelowych pianek typu marshmallows. Nałożone na patyczki do szaszłyków słodkości umieszczamy na określonej wysokości w kole lub na gąbce do kwiatów.

Zajrzyj na kolejną witrynę - tam oczekuje na Ciebie kompleksowy opis (http://www.pizzahut.pl/restauracje/pizza/pl/stara%20iwiczna) interesującego tematu. Zrobiliśmy go dla Ciebie z radością.

Uważajmy na to, żeby były dość ciasno umieszczone i aby nie było widać koła. Aby bukiecik był stabilny, wszystkie wykałaczki pod kołem można dodatkowo złączyć. By zasłonić wszystkie patyki używamy grubszej bibuły z fantazyjnie wywiniętym brzegiem, pełniącej również funkcję ozdoby.Całość zwijamy w celofan (może być z delikatnym nadrukiem) i przewiązujemy ładną wstążką. Patyczki do szaszłyków można wykorzystać nie tylko w ozdobach z dziedziny kulinarnej, lecz też artystycznej. Na drewnianej ramce do zdjęcia możemy umieścić blisko siebie patyczki przycięte do pożądanego rozmiaru lub oryginalnie długie, lecz w fantazyjnym ułożeniu. Świetnie sprawdzą się również jako przestrzenne, drewniane elementy w innych pracach artystycznych. Możemy z nich zrobić schemat domu, statku pirackiego, tratwy, płotu lub latarni.

Przy tworzeniu naszych amatorskich „dzieł sztuki” ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. By lepiej pracowała, warto inspirować się gotowymi pomysłami z całego świata, które można znaleźć w internecie.

Tags: zdjęcia, Urodziny, słodkości