Garść uwag o sprzętach medycznych, jakie przechowujemy w domowych szafkach bądź apteczkach

Posted on 11/07/2018 4:43pm

O obowiązku wyposażenia domowej albo samochodowej apteczki zasadniczo pamiętamy, chociaż i tak umyka nam mnóstwo szczegółów. Kiedy podczas przygotowywania obiadu skaleczymy się w palec, to wtedy czasami okazuje się, że nie mamy lepca odpowiedniej wielkości lub preparat odkażający jest już przeterminowany. Panie, które chorują na przewlekłe dolegliwości już z definicji muszą regularnie uzupełniać stan prywatnej apteczki. Jednak przy tym okazuje się, że gdy zdrowie szwankuje, to nierzadko potrzebujemy również mniej bądź bardziej specjalistycznych urządzeń.


apteczka
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Schorzenia układu sercowo-naczyniowego wymagają długotrwałego leczenia. Lekarz może co jakiś czas zlecać przeróżne badania, ale pacjent musi także samodzielnie i na bieżąco kontrolować stan zdrowia. Kluczowe znaczenie ma tu pomiar ciśnienia. Niemałą popularnością cieszą się przede wszystkim elektroniczne aparaty, choć ciśnieniomierz mechaniczny jest o dużo bardziej dokładny. Z wymienionych urządzeń korzystają oczywiście też osoby całkowicie zdrowe, co oczywiście zasługuje na uznanie - ile ciśnieniomierz mechaniczny zapewne byłby fantastycznym prezentem dla zawałowca, o tyle cukrzyk obligatoryjnie powinien regularnie korzystać z glukometru, szczególnie jeśli dojeżdża do biura swoim samochodem. Za wysoki bądź zbyt niski poziom cukru bywa bardzo niebezpieczny. A najnowsze glukometry mają nieduże rozmiary, zatem z powodzeniem mieszczą się w kieszeni każdej kurtki oraz w każdej aktówce. Wynik otrzymuje się od razu, co przecież ma dla chorych niebagatelne znaczenie.


termometr
Source: sxc.hu
O rtęciowym termometrze pomału zapominamy, bo w aptekach czy sklepach medycznych od dłuższego czasu można kupić termometry bezdotykowe. Ich ogromną zaletą jest bezspornie szybkość pomiaru. (Sklep Czarmed) Chociaż są one proste w obsłudze, to jednak kalibracja niektórych aparatów sprawia niekiedy nieco trudności. W takie termometry chętnie inwestują rodzice, zwłaszcza kiedy mają małe dziecko. Z tego typu urządzeń masowo skalę korzystają też szpitale, publiczne przychodnie zdrowia i prywatne gabinety lekarskie. Zresztą konsumenci zazwyczaj idą z duchem czasu, zatem inwestują przede wszystkim w supernowoczesne produkty i prekursorskie wynalazki.

Tags: zdrowie, Wyposażenie, obsługa