W którym miejscu na ziemi można znaleźć raj czyli najbardziej znane niezwykłe miejsca i atrakcje magicznej wyspy Mauritius.


Oglądając różne zdjęcia z podróży często można natrafić na bajkowe wręcz ujęcia, jakby zrobiono je w innym świecie lub zostały genialnie zmontowane. Lecz naprawdę one istnieją, znajdzie się na naszej planecie sporo miejsc, które wywołują taki zachwyt. Tak więc jeśli ktoś zobaczy na zdjęciu niebieskie niebo, tak samo błękitną wodę i zakotwiczony w pobliżu jacht, to może być prawie pewien, że zdjęcie to wykonano na wybrzeżu Mauritiusa.
Mauritius
Author: Iqbal Osman
Source: http://www.flickr.com
Uroki tej wspaniałej krainy, nazywanej również rajską wyspą, dostrzegli już żeglarze ze średniowiecza, którzy zapuszczali się na te tajemnicze wody. I wyspa mauritius po dziś dzień pozostała rajską wyspą, o czym zaświadczyć będzie mógł każdy, kto miał ją kiedykolwiek okazję zobaczyć. W realnym świecie wygląda jeszcze wspanialej niż na zdjęciach, woda jest jeszcze bardziej przezroczysta, niebo bardziej błękitne, plaże bardziej piaszczyste. Po prostu raj na ziemi, i to raj dostępny dla wszystkich, bo wycieczki na Mauritius proponuje obecnie coraz więcej dobrych biur turystycznych.Wyprawa do tego niezwykłego zakątka świata z Polski jest dość kosztowna z powodu wysokich kosztów przelotu. Lecz wszyscy, którzy tam byli są zdania, że było warto, bo Mauritius może naprawdę dużo zaproponować odwiedzającym. Pełne piasku plaże i przepiękne morze były już omawiane, lecz tak samo niezwykły będzie świat roślin i zwierząt. I to nie tylko świat podwodny, czyli pełne barwnego życia rafy koralowe, ale też na powierzchni wyspy. Północna jej część porośnięta jest bujną, niespotykaną przyrodą, której mieszkańcem do niedawna jeszcze był legendarny ptak Dodo. Więcej na temat interesujących podróży.


Mauritius
Author: Sunny Ripert
Source: http://www.flickr.com
Swoimi widokami będą cieszyć oczy niesamowite bujne lasy, pośród jakich od czasu do czasu można dostrzec srebrne nitki wysokich na kilkadziesiąt metrów wodospadów. Otoczenie takie zachęca wręcz do aktywnego spędzania wolnego czasu, czy to pod wodą, podczas nurkowania na rafie, czy w czasie pieszego zwiedzania wyspy. Ale na tej wyspie znajdzie się także coś dla nowoczesnych, lubiących zabawę urlopowiczów, przykładowo jego stolica Port Louis z czynnymi przez całą dobę klubami.

Tags: wyprawa, wyspy, Uroki