Gdzie na urlop, czyli wypoczynek Polanica Zdrój, Polanica Zdrój apartament


Polanica Zdrój jest niewielkim miastem i najmłodszym kurortem Ziemi Kłodzkiej.
Niezwykle sławnym i ukochanym punktem spotkań tak przebywających podróżników jak i obywateli Polanicy Zdrój jest bulwar, znajdujący się po obu brzegach płynącej przez Polanicę rzeki. Bulwar otoczony jest kawiarniami, które w sezonie wystawiają stoły z parasolkami również na zewnątrz.
Pośród oazy zaciszy, spokoju i aromatu kwitnących rododendronów znajduje się spa Polanica Zdrój.
Miejsce otoczone lasami, z dużym Parkiem Zdrojowym i wieloma trasami spacerowymi jest jednym z niezwykle uroczych zakątków Sudetów i cudownym miejscem do odpoczynku.
To wspaniałe miejsce do przechadzek, eskapad pieszych i rowerowych, atrakcyjne o każdej porze roku. Zimą jest w stanie tworzyć wspaniałą bazę dla amatorów białego szaleństwa. 13 ha Park Zdrojowy jest zapisany do rejestru zabytków - poznaj na stronie. Podziwiać w tamtym miejscu można m.in cyprysik Lawsona cenione drzewo parkowe, wywodzące się z Kanady o obwodzie 120 cm, także aglomeracje rododendronów, kwitnących całą wiosnę.Wielkim zainteresowaniem cieszy się wzniesiona na głównej ulicy parkowej oświetlana kilkunastoma barwnymi reflektorami fontanna. Tryskająca podświetlana woda unosi się w rytm muzyki.
sudety
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Od początku maja do końca września ciepłe wieczory umila kuracjuszom i mieszkańcom tego uroczego miasta. Nieopodal jest huta szkła artystycznego. Należałoby wpaść do środka i poobserwować jak powstają szklane arcydzieła.Dla przebywających w tym miejscu wędrowców wielką gratką okaże się zjazd Letnim Torem Saneczkowym.

Odpowiada Ci ten artykuł? Super, jednak kliknij ponadto tu - znajdziesz tam bardzo użyteczny wpis (www.naturalhotel.pl/restauracja), który również okaże się dla Ciebie interesujący.

To nieomal półkilometrowy odcinek do pokonania na sankach z kółkami, jakie suną po stalowej rynnie z dużą szybkością. Polanica słynie również z organizowanych tu Międzynarodowych Turniejów Szachowych.

Polanica Zdrój willa jako renomowany pensjonat o nadzwyczajnej atmosferze i najwyższym pułapie usług hotelarskich ciągnie kuracjuszy i podróżników z całego świata . Polanica jest atrakcyjnym i entuzjastycznie odwiedzanym miejscem przez kuracjuszy. Nawet kilkudniowy pobyt zezwala zregenerować siły zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Tags: podróżnik, Sudety, Usługi hotelarskie