Gra, która przez ciekawy pomysł doczekała się kilku odsłon


Gra, która miała swoja premierę w 1933 roku i święciła triumfy wśród ogromu graczy. Okazała się realnie i w przenośni strzałem w dziesiątkę. realnie, bo to typowa strzelanka, która jest najbardziej popularną grą tego rodzaju na świecie, a w przenośni, bo ogrom osób został do niej przekonany. Doom, bo o tej grze mowa to science-fiction, gdzie fabuła ma bardzo istotne znaczenie. Ludzie skolonizowali wiele planet miedzy innymi Marsa i jego satelity. Na skolonizowanym Marsie zorganizowano bazę wojskową, trafia tam główny bohater, czyli postać, w którą się wcielamy.

Scena z gry
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Główna postać to buntownik z wyboru, nie chciał strzelać do cywilów, zabił swojego oficera i w ramach kary trafił właśnie do ośrodka wojskowo-badawczego na jednym z satelitów, który ma zostać poznany i dzięki któremu ludzkość ma skolonizować inne układu słonecznego, oraz poznać inne wymiary. Na początku wszystko idzie całkiem dobrze. Ale na jednej z satelitów Marsa dochodzi do wypadku. Z bramy do innego wymiaru przechodzi do świata ludzi jakiś potwór, bestia – mniej więcej takie wiadomości dostają ludzie z drugiej bazy wojskowej. Następuje zerwanie łączności, a my razem z grupą żołnierzy musimy dowiedzieć się, co się wydarzyło. Doom składa się z trzech dużych epizodów, a każdy z nich to osiem poziomów, ciężko, więc znaleźć, chociaż moment na nudę. To gra, która sprawiła, że ciężko było pozostałym firmom ją przeskoczyć. Nowoczesne, jak na tamte czasy, pomysły graficzne, sterowność postaci, cała szata graficzna jak i świetna fabuła wyprzedzały tamtą epokę gry komputerowe Nie dziwi, więc fakt, że gracze chcieli następnych odsłon tej genialnie skonstruowanej gry.

Następna gra, która doprowadzi do tego, że nie będziesz chciał odchodzić od komputera

Thedas jest pogrążony w chaosie, a jak wiemy, jeśli jest chaos niezbędny jest ktoś, kto nad nim zapanuje. Inwazja Mrocznych Pomiotów doprowadziła do tego, że jedno Królestwo Ferelden ciągle nie może się pozbierać, a Imperium Orlais nadal jest w rozsypce. W taki oto sposób połączono dwie gry, jedynkę, która gracze uwielbiali i dwójkę, która spotkała się z duża krytyką. W związku z tym całym chaosem dochodzi do pomieszania postaci z różnych wymiarów i należy to jakoś uporządkować. Jak łatwo się domyślić na czele Inkwizycji stoimy my, czyli główny bohater tej gry. Będąc przywódcą organizacji mamy bardzo odpowiedzialne zadanie – mamy doprowadzić do ładu i porządku. Będziemy musieli podjąć trudne decyzje, które nijak nie da się określić jako w stu procentach właściwe lub jedynie niewłaściwe.

Nasza moralność, a co za tym idzie decyzje przez jej pryzmat podejmowane, odniosą wielki wpływ na to, co potem wydarzy się w grze. Akcja inaczej będzie toczyła się po podjęciu dobrej decyzji a całkiem inaczej wszystko się potoczy, gdy zrobimy jakiś błąd. W ten sposób dragon age 3 wziął to, co najciekawsze z dwóch serii i dodał do tego jeszcze kilka bardzo ciekawych opcji.

Interesujący wpis? Zatem namawiamy Cię, abyś przejrzał kolejne informacje z witryny (http://tort-artystyczny.pl/kontakt/), którą dla Ciebie stworzyliśmy. Wejdź więc w poniższy link.

Intrygująca fabuła, zaskakująca precyzją oprawa audiowizualna, pozwalają na totalne zachłyśnięcie się tą grą.Tags: komputer, gra, gier komputerowych