Gry komputerowe to nie samo zło


Twe dziecko uwielbia komputerowe gry? To kapitalnie. Granie nie jedynie nie oszałamia, ale doskonale kształtuje mózg.


Gry komputerowe to nie jedynie zło. Na odwrót, mają pozytywny wpływ na bystrość jak też zdolności maluchów, co udowadnia coraz to więcej badań.
rap


Gry nie wyłącznie kształtują spostrzegawczość, uczą rozumowania przestrzennego i strategicznego, ale również wpływają na rozwój mózgu, sprawiając, że mały gracz umie wykonywać parę zadań naraz. Dotychczas rodzice byli w większości wypadków straszeni. Kupcie dziecku PlayStation, a za moment będziecie mieć na głowie nadpobudliwego nerwicowca, dajcie mu dostęp do peceta z grami, wyrośnie wam psychopata.

Odpowiada Ci ten tekst? To ekstra, sprawdź stronę be active magazyn pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Nic dziwnego, że z obawą spoglądamy na to, jak nasze paroletnie już dzieciaki rozpoczynają grać w Wiejskie Życie lub w pierwsze strzelanki.


regały w sklepie
Author: Forgemind ArchiMedia
Source: http://www.flickr.com


randki
Author: Tomasz Ośmiałowski
Source: http://www.flickr.com


Szczęściem obecnie okazuje się, że to nie do końca prawdziwość. Gry przeglądarkowe mają pozytywny wpływ na bystrość jak też zdolności dzieci, czego dowodzi coraz sporzej badań. Pewnym z najszybciej spostrzeganych rezultatów grania jest poprawienie wyobraźni przestrzennej a także koordynacji ruchowo-wzrokowej, zatem zdolności mózgu do natychmiastowego refleksu. U graczy kapitalnie rozwija się również wyobraźnia jak też zdolność do niebanalnego myślenia.
wygląda zatem na to, że w trakcie grania nasz mózg nie tylko się nie rozleniwia, jak do tego czasu zwykliśmy sądzić, lecz wprost przeciwnie - gry przeglądarkowe to dla niego coś jak turbodoładowanie, sprawiające, że mózg wskakuje na wysokie obroty. Niektórzy naukowcy są nawet przekonani, że ciągły kontakt z nowiuteńkimi technologiami gwałtownie zwiększa możliwości przetwarzania informacji poprzez mózg.

Tags: dziecko, miasto, wygląd, czas