Gry planszowe perfekcyjnym dodatkiem do wieczoru w gronie przyjaciół – bo na „planszówki” zawsze znajdzie się czas


Planszówki wielu z nas kojarzą z okresu dzieciństwa. Długie godziny strawione na przesuwaniu pionków albo rzutami kostką dawały całą masę pozytywów, wypełniając sobą zarówno pochmurne jak i ciepłe dni.


Dixit
Author: Dave Stone
Source: http://www.flickr.com


Aktualnie gry (wynajem automatów do gier) planszowe przeszły dużą ewolucję. Na rynku każdego roku pojawia się multum nowych ofert z grami, które są zdolne przykuć osoby w każdym wieku na długie godziny i pozwalają zapomnieć o wszystkim wokół. Wśród gier, która w ostatnich miesiącach cieszy się stale wzrastającą popularnością znajduje się Dixit. Jest to gra skierowana dla maksymalnie 6 osób, polegająca na opisaniu zdaniem lub jednostkowy dźwiękiem grafiki widniejącej na wyciągniętej karcie. Dixit to absorbująca zabawa, z której możliwości coraz częściej korzystają osoby dorosłe podczas wieczornych spotkań.
Inną gierką planszową, która coraz wyraźniej zaznacza swoje miejsce w wielu domach są pędzące żółwie. Jest to absorbująca gra gdzie zmierzamy żółwiem do sałaty, jednak tuż za nami znajdują się inni pretendenci do nagrody. Gra pędzące żółwie wymaga na grającym wcielenie się w rolę stratega, bo chociaż plansza pokryta jest barwnymi grafikami to każda seria do prostych nie należy. Jest to doskonała zabawa jednocześnie dla dużych jak i małych graczy.


Dobble to ostatnia propozycja, która będzie zdolna przydać sporej dawki humoru do dowolnego spotkania towarzyskiego. Dobble jest relatywnie prostą planszówką, która wymaga uwagi w czasie rozgrywki. Uczestnicy dopasowują symbole z wylosowanych kart do tego, który widnieje na samym końcu. Gracz, który zejdzie ze swojej talii jest zwycięzcą.


Gry planszowe to szybki i efektowny sposób na urozmaicenie dowolnego spotkania, pozwalając na chwilę poczuć się dzieckiem. Warto zorientować się jakie opcje współczesny rynek oferuje w tej kategorii.

Tags: dzieci, grafika, gra, czas