Implanty zębowe – podstawowe informacje


Uzupełnienie deficytów zębowych z pomocą implantów stomatologicznych to rozwiązanie, jakie zgodnie zalecają najlepsi specjaliści w Polsce a także na świecie.


Implantologia pozwala na odtwarzanie utraconych ząbków przy pomocy tytanowych wkrętów imitujących korzeń zęba.

W tym artykule odnajdziesz ciekawe informacje, lecz odszukaj także (http://www.jednosc.pl/index,EN) pozostałe artykuły na prezentowany temat. Z pewnością będą fascynujące.

Takowe rozwiązanie zapewnia podparcie tak dla pojedynczych jak także rozległych uzupełnień protetycznych. Implant jest to tytanowa śruba, jaka po umieszczeniu w dziąśle (a dokładniej mówiąc pod nim) dzięki swej biozgodności ulega osseointegracji tzn. stałemu zjednoczeniu tytan – kość, dzięki czemu imituje korzeń utraconego ząbka. Współcześnie jest to najlepszy sposób na uzupełnienie tak braku pojedynczego zęba, jak również braków wielozębowych i całkowitego bezzębia. Implant stanowi więc podstawę dla wypełnienia zębowego braku. Dopiero na nim mocuje się koronę, mostek lub protezę czyli dostrzegalną część zęba.
hiv test
Source: flickr.com


Wykorzystanie implantów eliminuje niezbędność urazowego szlifowania ząbków pod uzupełnienia w postaci mostów oraz zapobiegnie zanikowi kości wyrostka zębodołowego, jaki to uwiąd manifestuje się nieschludnym obniżeniem poziomu dziąseł i zanikiem naturalnego przebiegu wypukłości dziąsła. Zabiegu implantacji możesz dokonać tak zaraz po wyeliminowaniu zęba (więcej pod tym linkiem), jak także w obszarach wieloletniego ubytku zębów. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż w miarę upływu okresu od usunięcia zęba, warunki kostne ulegają pogorszeniu, przez wzgląd na zanik nieobciążonej kości.


Trzeba więc uzupełniać brakujące ząbki jak najszybciej. Jeżeli idzie o implanty zębów Łódź to miasto w którym bez problemu znajdziemy trudniącego się tym stomatologa.

Tags: oko, pomoc, stomatologa