Implanty zębowe – podstawowe informacje


Uzupełnienie deficytów zębowych z pomocą implantów stomatologicznych to rozwiązanie, jakie zgodnie zalecają najlepsi specjaliści w Polsce a także na świecie.


Implantologia pozwala na odtwarzanie utraconych ząbków przy pomocy tytanowych wkrętów imitujących korzeń zęba. Takowe rozwiązanie zapewnia podparcie tak dla pojedynczych jak także rozległych uzupełnień protetycznych. Implant jest to tytanowa śruba, jaka po umieszczeniu w dziąśle (a dokładniej mówiąc pod nim) dzięki swej biozgodności ulega osseointegracji tzn. stałemu zjednoczeniu tytan – kość, dzięki czemu imituje korzeń utraconego ząbka. Współcześnie jest to najlepszy sposób na uzupełnienie tak braku pojedynczego zęba, jak również braków wielozębowych i całkowitego bezzębia. Implant stanowi więc podstawę dla wypełnienia zębowego braku. Dopiero na nim mocuje się koronę, mostek lub protezę czyli dostrzegalną część zęba.


hiv test
Source: flickr.com


Wykorzystanie implantów eliminuje niezbędność urazowego szlifowania ząbków pod uzupełnienia w postaci mostów oraz zapobiegnie zanikowi kości wyrostka zębodołowego, jaki to uwiąd manifestuje się nieschludnym obniżeniem poziomu dziąseł i zanikiem naturalnego przebiegu wypukłości dziąsła. Zabiegu implantacji możesz dokonać tak zaraz po wyeliminowaniu zęba (więcej pod tym linkiem), jak także w obszarach wieloletniego ubytku zębów. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż w miarę upływu okresu od usunięcia zęba (zobacz gabinet stomatologiczny wrocław), warunki kostne ulegają pogorszeniu, przez wzgląd na zanik nieobciążonej kości.
Trzeba więc uzupełniać brakujące ząbki jak najszybciej. Jeżeli idzie o implanty zębów Łódź to miasto w którym bez problemu znajdziemy trudniącego się tym stomatologa.

Tags: oko, pomoc, stomatologa