Izotretynoina – świetna metoda zwalczania pryszczy czy niezalecana ostateczność


Któż z nas nie doświadczył jako młody człowiek sytuacji, gdy tuż po wstaniu z łóżka i obejrzeniu się we własnym odbiciu spostrzegł na swojej buzi niechciane niespodzianki w postaci pęcherzy
dziecko
Author: Thomás
Source: http://www.flickr.com
Łazienka, natrysk, poręcz dla niepełnosprawnych
Author: KOŁO
Source: Lazienkaplus.pl
Jeden przypadkowy pryszcz niszczy humor na cały dzień. Zmiany trądzikowe nie stanowią aż tak ogromny kłopot jeśli występują okazjonalnie, w drobnym natężeniu i da się je zamaskować. Sytuacja robi się jednakże niepokojąca, gdy wszelkie środki radzenia sobie z krostkami zawodzą, a choroba rozprzestrzenia się na skórze tworząc nieładne, sprawiające ból skupiska zapalne.


Szczęśliwy człowiek
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com
Funkcjonują wielorakie sposoby na pryszcze, rozpoczynając od domowych kremów, przez kosmetyki z drogerii i dermokosmetyki, na zabiegach kosmetycznych typu mikrodermabrazja bądź wszelkie peelingi zakończywszy. (Zobacz więcej) ((Zobacz więcej)) Wypływa to z faktu, iż każda powłoka skórna reaguje inaczej i odrębne czynniki aktywne na nią działają w poprawny sposób, pomagając przy jej pielęgnowaniu. Nierzadko jednak, przy nasilonym trądziku, wszelkie możliwe sposoby na pryszcze nie skutkują generując niepokój i smutek. Warto wówczas pomyśleć nad leczeniem izotretynoiną.

Obecnie jest to prawdopodobnie najbardziej skuteczne leczenie przeciw ropieniom, ponieważ obserwacje potwierdzają, iż substancja ta odnosi skutek aż w 90% przypadków chorobowych. Izotretynoina ma jednakże dużą liczbę efektów niepożądanych. Dlatego, iż stopuje ona wydzielanie sebum wpływa na niesłychaną suchość skóry. Kończy się to niespodziewanymi krwawieniami z nosa czy wiecznie krwawiącymi wargami. Dlatego też niektórzy wytwórcy lekarstw na bazie izotretynoiny dołączają do nich balsamy do ust. Terapia jest długa, wobec tego powinno się przywyknąć do myślenia, że razem z jej rozpoczęciem rozmaite pomadki i balsamy do ust zostaną naszymi stałymi przyjacielami. (Więcej) ((Więcej)) Istotne jednakże, iż izotretynoina wpływa na dotkliwe uszkodzenia płodu, wobec czego kuracja nią jest niemożliwa podczas ciąży, a podczas trwania kuracji konieczne jest równocześnie stosować antykoncepcjęIzotretynoina to niewątpliwie kontrowersyjna metoda na pozbycie się pryszczy z uwagi na sporą ilość skutków ubocznych, jaką może spowodować. Posiada ona jednak wielkie gremium entuzjastów, dla których okazała się być ratunkiem w walce z krostami.

Tags: twarz, porady, zabieg