Jak dbać o zęby? Podstawowe reguły


Jaśniejący uśmiech odsłaniający białe ząbki to nie wyłącznie przymiot człowieka sukcesu, ale też marzenie niejednej kobiety.


Zapobieganie próchnicy oraz pozostałym chorobom zębów polega za każdym razem na tym samym – najważniejszą rolę odgrywa tutaj codzienna higiena jamy ustnej.


Ważne jest też zredukowanie spożycia produktów mieszczących cukier, bowiem jest on głównym pożywieniem mikroorganizmów próchnicotwórczych. Codziennym a także znanym od dawna zabiegiem jest szczotkowanie zębów szczoteczką a także pastą przez mniej więcej trzy minuty – minimum dwa razy dziennie, a najlepiej każdorazowo po posiłku. Możemy używać elektrycznej szczoteczki albo manualnej, wybór zależy od naszych preferencji – stomatolodzy mówią, że każda z nich dość dobrze spełnia swe zadanie, jeśli tylko czyścimy ząbki odpowiednio długo a także wykonujemy to dokładnie.


Zielone jabłka, dieta
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Szczoteczkę trzeba wymieniać co kwartał, albowiem po tym okresie traci ona swoje pierwotne właściwości, włosie odkształca się jak też gorzej czyści zęby. Mnogie drobnoustroje wraz z drobinami pożywienia zbierają się też na języku i tworzą osad, jaki trzeba wyeliminować. Niektóre szczotki do zębów mają na główce ponadplanową nawierzchnię czyszczącą, jaka przeznaczona jest właśnie do oczyszczania powierzchni języka. Szczoteczka jednak nie oczyści gruntownie wszystkich przestrzeni międzyzębowych, szczególnie, gdy zęby znajdują się blisko siebie. Do takowych zadań służy nić dentystyczna, częstokroć fluorowana, jakiej używamy przed czy też po szczotkowaniu zębów.
Każdą przestrzeń międzyzębową warto czyścić nieużywaną częścią nici, by nie przenosić drobnoustrojów w następne miejsca. Klinika stomatologiczna (kompletna oferta do pobrania - więcej info) to miejsce, jakie powinniśmy odwiedzić przynajmniej raz na pół roku.

Tags: kobiety, czas, bieganie, zabieg, życie