Jak jesteśmy w stanie leczyć niepłodność? Jak wiele par boryka się z tym problemem? Co dobrze wiedzieć w tym temacie?


Wielu z nas boi się niepłodności, zwłaszcza jak staranie o dziecko nie dały dotychczas jakichś efektów. Nie jest to jakieś zadziwiające zjawisko, gdyż wiele osób ma ten problem. W Polsce choćby co szósta para jest w takiej sytuacji. Na szczęście z niepłodnością można walczyć.


Małżeństwo
Author: Elisa Garbarino
Source: http://www.flickr.com
Statystycznie, począć tak naprawdę nie jest tak prosto, gdyż czas płodności trwa dość krótko. Jajeczko gotowe jest do zapłodnienia tylko przez 12-24 godziny.

Podoba Ci ten artykuł? To super, sprawdź stronę (https://www.calypso.com.pl/klub/calypso-fitness-krakow-galeria-kazimierz/trenerzy/) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Dobrze więc ten moment przeoczyć. Tak więc (tu), pewnie dlatego wśród par, jakie nie korzystają z antykoncepcji i dość często uprawiają seks, to po roku tylko 50 procent z nich zostaje rodzicami, w kolejnym roku już tylko 30 procent - . Czasami nie zostaje nam nic innego poza cierpliwością.

Jak skorzystamy z kliniki miejmy na uwadze, aby wybierać tylko najlepsze miejsca, szczególnie tego typu znajdziemy w Krakowie, tak więc jak leczenie niepłodności Kraków wydaje się na pewno logicznym wyborem. Najlepiej to wiedzieć, bo szczyt płodności u kobiet przypada między 20 a 25 rokiem życia, natomiast po skończeniu 30 lat szanse na ciąże maleją. Musimy więc jak najszybciej zdefiniować przyczynę niepłodności oraz zastosować leczenie. Nie znaczy to jednak wcale, że za brak dziecka odpowiada zawsze tylko kobieta. W trzydziestu procentach przypadków to mężczyzna okazuje się niepłodny, tak więc często obowiązkowy jest dawca komórek jajowych czy nasienia.


ciąża
Author: iStock
Source: iStock
W 20 procentach przypadków niepłodni są oboje partnerzy, jeszcze inni nie mogą mieć dziecka z niepoznanej przyczyny. Jest to tzw. niepłodność idiopatyczna, lecz jednocześnie oni posiadają szanse na dziecko, najbardziej ważne jest znalezienie najlepszej kliniki, polecany jest - jak wcześniej już wspomnieliśmy Kraków. Warto, bo wyniki są bardzo dobre - ¾ leczących się niepłodnych par zostaje ostatecznie rodzicami. Fachowcy jednocześnie określają, że bezpłodne osoby, co znaczy niezdolne do poczęcia dziecka, to zaledwie trzy do pięciu procent społeczeństwa - . To tylko pokazuje, iż mamy ogromną szansę na potomstwo, pomimo wcześniejszych nieudanych prób. Należy więc próbować oraz się nie podłamywać. Każdy z nas ma możliwości, dobrze próbować, na pewno się uda.

Tags: seks, zjawisko, przyczyny