Jak można sobie radzić, jeżeli u dziecka wystąpią jakieś kłopoty w ruchowym czy neurologicznym rozwoju.

Posted on 29/08/2018 3:31pm

Każdy z rodziców marzy o tym, aby dziecko, którego się spodziewa urodziło się zdrowe i później nie miało żadnych problemów w późniejszym życiu. W dużej części sytuacji rzeczywiście tak jest, poza zwykłymi grypami i innymi mało niebezpiecznymi schorzeniami maluchom nic innego, poważniejszego się nie dzieje.

Jednak
mózg
Author: NIH Image Gallery
Source: http://www.flickr.com
trafiają się przypadki, gdy wystąpi jakieś schorzenie ortopedyczne, neurologiczne czy chirurgiczne, które będzie wymagać odpowiedniej rehabilitacji oraz opieki. Czasami problemy będą miały swój początek już w czasie ciąży, podczas porodu czy będą się też ujawniać już w późniejszym wieku. Lecz za każdym razem konieczne będzie odpowiednie leczenie, które w większości przypadków pozwoli młodym osobom funkcjonować w normalny sposób i niekiedy wyjść całkiem z choroby. Ważne przede wszystkim będzie to, aby leczenie takie w ogóle podjąć, bowiem niektórzy rodzice odpuszczają sobie walkę i zaczynają być pogodzeni z takim a nie innym stanem ich dzieci. Aktualnie do wyboru jest wiele skutecznych sposobów rehabilitacji, które niejednokrotnie naprawdę dużo dały.
dziecko
Author: iStock
Source: iStock
Jedną z nich jest metoda rehabilitacji bobath, wymyślona już na początku lat czterdziestych ubiegłego wieku. W jej założeniach jest szeroka pomoc w rozwijaniu się we wszystkich ruchowych obszarach, poprzez stymulację wybranych mięśni i równoczesne hamowanie niepożądanych odruchów.Terapia realizowana jest takim sposobem, żeby przez codzienne ćwiczenia wykluczyć nieodpowiednie wzorce ruchu, natomiast jak najbardziej utrwalać te, które są właściwe. W niejednym przypadku bardzo pomocna jest również integracja sensoryczna Warszawa. W kilku słowach jest to proces, jaki organizuje w mózgu wszystkie informacje, jakie dopływają z narządów i w oparciu o nie panuje nad soyer.edu.pl/integracja-sensorycznaóre dzieci mają jednak większe lub mniejsze problemy z nauką lub koordynacją, i czasami przyczyną takich problemów są właśnie zaburzenia w tym obszarze. Terapia integracji sensorycznej przy pomocy specjalnych ćwiczeń uczy dzieci odpowiedniego reagowania na bodźce wewnętrzne i dopływające z zewnątrz.

Tags: ćwiczenia, Leczenie, pomoc