Jak można sobie radzić, jeżeli u dziecka wystąpią jakieś kłopoty w ruchowym czy neurologicznym rozwoju.


Każdy z rodziców marzy o tym, aby dziecko, którego się spodziewa urodziło się zdrowe i później nie miało żadnych problemów w późniejszym życiu. W dużej części sytuacji rzeczywiście tak jest, poza zwykłymi grypami i innymi mało niebezpiecznymi schorzeniami maluchom nic innego, poważniejszego się nie dzieje.

Jednak
mózg
Author: NIH Image Gallery
Source: http://www.flickr.com
trafiają się przypadki, gdy wystąpi jakieś schorzenie ortopedyczne, neurologiczne czy chirurgiczne, które będzie wymagać odpowiedniej rehabilitacji oraz opieki.

To nie kres ciekawych postów. Czujesz chęć na kolejne? Więc zamieszczam tu mój odnośnik (http://hipokrates-olesnica.pl/kontakt/) do swojej strony. Czytaj bez ograniczeń.

Czasami problemy będą miały swój początek już w czasie ciąży, podczas porodu czy będą się też ujawniać już w późniejszym wieku. Lecz za każdym razem konieczne będzie odpowiednie leczenie, które w większości przypadków pozwoli młodym osobom funkcjonować w normalny sposób i niekiedy wyjść całkiem z choroby. Ważne przede wszystkim będzie to, aby leczenie takie w ogóle podjąć, bowiem niektórzy rodzice odpuszczają sobie walkę i zaczynają być pogodzeni z takim a nie innym stanem ich dzieci. Aktualnie do wyboru jest wiele skutecznych sposobów rehabilitacji, które niejednokrotnie naprawdę dużo dały.
dziecko
Author: iStock
Source: iStock
Jedną z nich jest metoda rehabilitacji bobath, wymyślona już na początku lat czterdziestych ubiegłego wieku. W jej założeniach jest szeroka pomoc w rozwijaniu się we wszystkich ruchowych obszarach, poprzez stymulację wybranych mięśni i równoczesne hamowanie niepożądanych odruchów.Terapia realizowana jest takim sposobem, żeby przez codzienne ćwiczenia wykluczyć nieodpowiednie wzorce ruchu, natomiast jak najbardziej utrwalać te, które są właściwe. W niejednym przypadku bardzo pomocna jest również integracja sensoryczna Warszawa. W kilku słowach jest to proces, jaki organizuje w mózgu wszystkie informacje, jakie dopływają z narządów i w oparciu o nie panuje nad mięśniami i koncentracją - Niektóre dzieci mają jednak większe lub mniejsze problemy z nauką lub koordynacją, i czasami przyczyną takich problemów są właśnie zaburzenia w tym obszarze. Terapia integracji sensorycznej przy pomocy specjalnych ćwiczeń uczy dzieci odpowiedniego reagowania na bodźce wewnętrzne i dopływające z zewnątrz.

Tags: ćwiczenia, Leczenie, pomoc