Jak musi wyglądać leczenie z uzależnienia narkotykowego i dlaczego dobra terapia jest istotna?


Narkomania jest to uzależnienie od narkotyków. Może dotknąć ludzi w każdym wieku, którzy nie są w stanie zrezygnować z potrzeby bezustannego brania odurzających substancji. Działają całkowicie na odwrót – ciągle zwiększają ich porcje, aby czuć lepsze efekty, co może prowadzić do śmierci.

Nasz ośrodek zajmuje się leczeniem narkomanii i resocjalizacją osób uzależnionych.

pacjent w rozmowie ze specjalistą
Author: Mike Renlund
Source: http://www.flickr.com
Leczenie narkomanii to kilka stadiów. Pierwszym z nich jest naturalnie postawienie prawidłowej diagnozy przez rozpoznanie określonych wskaźników świadczących o uzależnieniu konkretnej osoby- . Są to np. głód narkotykowy, utrata kontroli nad swoim życiem, dalsze zażywanie groźnych substancji mimo uświadomienia sobie ich szkodliwego działania, zespół abstynencyjny po ich odstawieniu albo zupełne zobojętnienie na pozostałe sfery codziennego funkcjonowania.

W pierwszym stadium leczenia należy przeprowadzić detoksykację, która uwalnia osobę uzależnioną od skutków brania środków psychoaktywnych. Jest to początek trudnej drogi, która wymaga wsparcia medycznego, albowiem może wystąpić szereg męczących dla pacjenta objawów - m.in. drżenie rąk, pocenie się, mdłości, halucynacje wzrokowe oraz słuchowe, wzrost ciśnienia tętniczego lub nawet stany lękowe bądź depresja doprowadzająca do samobójstwa. Odtruwanie w domu mogłoby być bardzo nierozważne, gdyż osoba uzależniona nie może być sama.grupa szkoleniowa
Author: Sterling College
Source: http://www.flickr.com
Już od tego momentu wymaga kontaktu z psychologiem, który daje jej poczucie bezpieczeństwa oraz chociaż w małym stopniu redukuje poczucie dyskomfortu. Kolejnym stadium jest terapia, której czas zależy od prowadzonego programu, natomiast ostatnim krokiem jest readaptacja społeczna, która powinna pomóc powrócić uzależnionemu do normalnego funkcjonowania bez przyjmowania substancji psychoaktywnych.

Pierwszym krokiem do pokonania uzależnienia jest sama chęć narkomana do zaprzestania nałogu. Nie jest to łatwy proces, albowiem narkomania doprowadza do zmian psychicznych, osłabienia woli, degradacji w społeczeństwie i wielu innych problemów, z którymi trzeba sobie poradzić.

Te intrygujące treści posiadają swoją kontynuację. Chcesz ją poznać? Więc idź do strony dicoflor 60 i tam ciesz się nowymi informacjami.

Jednak trzeba dołożyć wszelkich starań, gdyż skala uzależnienia od narkotyków ciągle rośnie wciągając w narkomanię coraz młodsze osoby, którym trudno jest potem normalnie żyć.

Tags: narkotyki, nałóg, substancje, odstawienie