Jak należy troszczyć się o wzrok, abyśmy cieszyli się nim jeszcze długo?


Osoby, które noszą okulary, często zmagają się z jakąś wadą widzenia. Może być to dalekowzroczność albo astygmatyzm. Czy nosimy okulary czy nie, powinniśmy troszczyć się o swoje oczy w każdej sytuacji.
wzrok
Source: http://sklep-epapierosy.pl/


O tym, że musimy troszczyć się o wzrok, wie raczej każdy. Wady widzenia cechują się tym, że widzimy coraz gorzej. Istnieją przeróżne zawody, które potrzebują długotrwałego siedzenia przed komputerem. Na nasz zmysł wzroku posiada duży wpływ to, co jemy. Podstawą dbania o wszystkie aspekty należącego do nas zdrowia, jest odpowiednia żywność. Zalecana przez okulistów jest dieta bogata w witaminy A, C i E. Dzięki tym witaminom zachowamy wzrok (sprawdź tutaj) w najlepszej formie. Również dopomogą nam w uniknięciu zaćmy. Oczywiście żywność nie załatwi całości, jednak niezwykle pomoże w utrzymaniu jak najdłuższy czas dobrego wzroku. Jedząc kiełki i spożywając oleje roślinne, dostarczymy do ciała duże ilości witaminy E.


pedicure
Author: awesomnesslol666
Source: http://www.flickr.com


Wszelkie cytrusy zagwarantują nam duże ilości witaminy C. Również jarzyny takie jak brokuły czy papryka mają w sobie dużo witaminy C. Również jedzenie znacznej ilości marchewki, zagwarantuje nam dobrą kondycję oczu. Można co jakiś czas chrupać to warzywo, a na pewno wyjdzie nam to na zdrowie. Żeby prawidłowo dbać o wzrok, należy rzucić palenie tytoniu. Dla wzroku zły jest niedostatek snu. Regularne niewyspanie, mogłoby przyczyniać się do zmęczenia oczu. Tego typu zmęczenie tego narządu, może powodować podrażnienie lub nadmierne łzawienie.
Nadmierna wrażliwość na światło również może być wywołana niewyspaniem. Po całym dniu przed laptopem, nasze oczy (zobacz również wskazania do gonioskopii) są zmęczone. Można wtedy wykonać sobie okład ze świeżego ogórka, albo z saszetek rumianku.

Tags: komputer, oczy, jedzenie, czas, świat