Jak odprężyć się po ciężkim dniu?


W dzisiejszych niezwykle stresujących czasach należy poznać sposoby na szybkie odstresowanie się. Oto niektóre nasze sugestie, sposoby ażeby odzyskać spokój po ciężkim dniu.


Prostym sposobem na odpoczynek może być zwykły spacerek.


płyn
Author: Austin Kirk
Source: http://www.flickr.com


przekrój - zdrowie
Author: Maciej Lewandowski
Source: http://www.flickr.com
Wyrusz na samotny spacer, na łono natury, z dala od cywilizacji. Przechadzaj się na bosaka po trawie, słuchając tylko śpiewu ptaszków oraz czerpiąc przyjemność z padających na Ciebie promieni słońca. Odsuń od siebie troski dnia codziennego. Na czas przechadzki zostają one daleko - w pracy. Teraz masz zwyczajnie czas jedynie dla siebie.

Nie bój się, nasze odnośniki (http://www.hipokrates-olesnica.pl/kardiolog/) są bardzo interesujące i, co najistotniejsze, są zawsze aktualne i przydatne. Jeśli szukasz jakichś informacji, to na nasze strony.

Jeśli aura nie pozwala na spacer, zostań w domu. Włącz na komputerze relaksacyjną muzykę, nalej ciepłej wody do wanny, dodaj wonny płyn - taka ablucja wieczorową porą z pewnością wspaniale zrelaksuje Cię oraz zapewni długi sen.


węglowodany
Author: hj_west
Source: http://www.flickr.com


Medytacja to inny przyjemny sposób na wypoczynek oraz pozbycie się napięcia. Jest dostępna właściwie na każdym kursie jogi, która to także sama w sobie może być świetnym pomysłem na zmniejszenie poziomu stresu. Można jednak medytować też we własnym domku. Jak to zrobić? Dokładne informacje znajdziesz w bogatych zasobach netu na tematycznych stronach. Następną opcją, która zarezerwowana jest dla bardziej czynnych ludzi (choć nie wyłącznie) jest bez wątpienia sport. Nie musisz zaraz uprawiać go w sposób wyczynowy, aż do utraty tchu. Już lekki wysiłek fizyczny wywołuje wydzielanie się tak zwanych endorfin, to jest "hormonu szczęścia", jaki wspaniale niweluje poziom tak zwanych hormonów stresu.


Wykorzystaj więc piękną aurę, wsiądź na rowerek, włóż rolki na nogi, albo najzwyczajniej potańcz albo pobiegaj. Przekonasz się, od razu poczujesz się doskonale.

Tags: odpoczynek, żel, czas