Jak poradzić sobie z kłopotem nietrzymania moczu?


Nietrzymanie moczu to kłopot wielu pań. Niestety jedynie nieliczne pójdą do lekarza, gdyż krępują się wskazanej dolegliwości, mimo iż można sobie z nią poradzić. Należy wyłącznie wiedzieć w jaki sposób.
Rozpocznijmy od tego, kto z reguły zmaga się z tą niedyspozycją. To zazwyczaj panie po 60-tym roku życia, jednak zdarzają się również młodsze przedstawicielki płci pięknej, najczęściej po przebytej ciąży.
problemy zdrowotne
Author: Biomed
Source: IBSS BIOMED
Przez nieprawidłowe działanie dolnych dróg moczowych mocz wydostaje się w nieprzewidzianych sytuacjach, m.in. w trakcie kichania czy większego wysiłku fizycznego. Jest to bardzo problematyczne, toteż jeżeli także twoim zmartwieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie - zobacz - warto jest rozpocząć jak najwcześniej, by zawstydzenie przestało nam towarzyszyć każdego dnia (leczenie chorób sfer intymnych - Gdy podejmiemy decyzję o pójściu do lekarza, ten musi przepisać nam odpowiednie badania, dzięki którym możliwe będzie stwierdzenie, jak bardzo zaawansowana w naszym przypadku jest opisywana dolegliwość. Badania te niestety nie za każdym razem są przyjemne, jednakże dobrze jest się im poddać, aby wdrożyć wymagane leczenie. Na czym polega? W początkowym stadium wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, aby przywrócić sprawność mięśni, jakie osłabły oraz na nowo móc je kontrolować. Ćwiczenia wymagają systematyczności, ale po kilku tygodniach można zaobserwować oczekiwane efekty. Jeśli nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, wymagane będzie leczenie farmakologiczne.

Choroba nie śpi
Author: Tempur
Source: Tempur
Lekarstwa należy przyjmować wedle zaleceń lekarza, a ich celem jest wzmocnienie cewki moczowej. Dzięki medykamentom będzie elastyczna i nie umożliwi przepuszczania moczu. W najgorszym razie niezbędna może stać się operacja. Lekarze chirurdzy mają ponownie we właściwym miejscu umieścić pęcherz, tak, jak jest to w jego naturalnej postaci. Niestety należy być świadomym, iż operacja nie zawsze daje zapomnieć o chorobie. U 30% pań nie przynosi rezultatów, jakich oczekują, więc wymagane jest dalsze leczenie farmaceutyczne.
Na koniec trzeba dodać, że nieodzowne są również inne działania, np. rzucenie palenia, dbanie o właściwą wagę, ponieważ każdy nadprogramowy kilogram uciska drogi moczowe. Dobrze też zrezygnować z pokarmów, które mogą podrażniać pęcherz moczowy. Są to przede wszystkim alkohol, kofeina, owoce cytrusowe oraz ostre przyprawy.

Tags: leki, lekarze, badania, operacje